Partner serwisu
23 kwietnia 2015

Umowa na finansowanie inwestycji Grupy Azoty

Kategoria: Z życia branży

Grupa Azoty podpisała z konsorcjum banków umowę kredytu odnawialnego z przeznaczeniem na finansowanie potrzeb korporacyjnych w tym projektów inwestycyjnych. Dzięki niej Grupa Azoty uzyska 1,5 mld zł, które zamierza przeznaczyć m.in. na realizację programu inwestycyjnego zapisanego w strategii Grupy Azoty do 2020 r.

Umowa na finansowanie inwestycji Grupy Azoty

To pierwszy krok programu finansowania nowych inwestycji, a Grupa Azoty finalizuje kolejne rozmowy na temat finansowania całego pakietu projektów. W czwartek 23 kwietnia umowa została zawarta z bankami PKO Bank Polski S.A., Bank G ospodarstwa Krajowego, Bank Zachodni WBK S.A., ING Bank Śląski S.A.

Umowa kredytu odnawialnego stanowi część pakietu finansowania długoterminowego w łącznej kwocie 2,2 mld zł. Grupa Azoty jest w trakcie finalizacji negocjacji dokumentacji kredytowej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym dla udzielenia kredytu terminowego w kwocie 550 mln zł oraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju kredytu w kwocie 150 mln zł, które zostaną udzielone na okres 10 lat.
 

Źródło,fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ