Partner serwisu

Jeden z największych węglowych przetargów w 2015 roku

Kategoria: Z życia branży

PKP CARGO wygrało przetarg na przewozy węgla kamiennego dla spółek Grupy Azoty. Łączna masa tego paliwa transportowanego na podstawie nowego kontraktu od marca przez najbliższy rok wyniesie około 1,5 mln ton. To o 300 tys. ton więcej, niż w ubiegłym roku.

Jeden z największych węglowych przetargów w 2015 roku

Nowy kontrakt jest przedłużeniem dotychczasowej umowy, na podstawie której PKP CARGO obsługiwało Grupę Azoty w poprzednich latach. Dotychczas przewoźnik dostarczał węgiel do zakładów w Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Tarnowie. Od tego roku będzie dowoził to paliwo także do zakładów w Policach.

- Duże grupy przemysłowe cenią sobie współpracę z PKP CARGO. Korzystają na tym obie strony – PKP CARGO rozwija swój biznes, a nasi partnerzy mają dostęp do usług sprawdzonego przewoźnika kolejowego, gwarantującego wysoką jakość obsługi dzięki zapleczu taborowemu i doświadczonej kadrze  – mówi Jacek Neska, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych. – Przewozy paliw stałych mają największy udział w portfelu PKP CARGO. Niezależnie od obsługi dużych podmiotów w zakresie przewozu surowców, stale pracujemy nad dywersyfikacją naszego biznesu, czego efektem są nowe rozwiązania logistyczne. Korzysta z nich także Grupa Azoty – dodaje Jacek Neska.

Pod koniec lutego PKP CARGO przewiozło do Szwecji wyprodukowane przez Grupę Azotynawozy, po raz pierwszy stosując nowe rozwiązanie logistyczne – połączenie przewozów kolejowych z transportem promowym i samochodowym. Dzięki temu uniknięto konieczności przeładunku nawozów w portach, co w efekcie skróciło o połowę całkowity czas przewozu.

Grupa Azoty jest jednym z kluczowych klientów PKP CARGO, dla którego uruchamianych jest kilkanaście pociągów tygodniowo. Oprócz węgla wśród towarów przewożonych dla Azotów są między innymi nawozy, artykuły chemiczne i kontenery. Część przewozów jest realizowana pojedynczymi wagonami w systemie rozproszonym. Poza usługami przewozowymi podmioty z Grupy PKP CARGO wykonują na rzecz Grupy Azoty spedycję samochodową i kolejową w kraju i za granicą oraz obsługę graniczną i celną w imporcie ze wschodu.


Źródło,fot.: PKP CARGO

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ