Partner serwisu

Relacja: XIII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 24-26 stycznia 2007

Kategoria: XIII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 24-26 stycznia 2007

26 stycznia 2007 r. zakończyło się w Płocku zorganizowane przez spółkę BMP XIII Sympozjum Naukowo-Techniczne Chemia 2007. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń uczestnicy imprezy rozjechali się do domów i swoich zakładów pracy. Przyszedł czas na pierwsze, gorące jeszcze, podsumowania tego jakże ważnego dla branży spotkania.

Relacja: XIII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 24-26 stycznia 2007

Sympozjum nie mogłoby się odbyć bez firm, instytucji i urzędów, które zaangażowały się w jego przeprowadzenie. Honorowym Gospodarzem był PKN Orlen S.A., z kolei Honorowy patronat sprawowało Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Izba Przemysłu Chemicznego. We współpracę aktywnie włączył się również Urząd Dozoru Technicznego, a także Koło Zakładowe SITPchem przy Orlenie.

Ponad trzystu uczestników omawiało na sesjach plenarnych oraz w ramach paneli tematycznych zagadnienia nurtujące sektor naftowy oraz chemiczny. Zastanawiano się – między innymi – nad problemami związanymi z analizą rynku, konkurencyjnością, bezpieczeństwem, planowanymi inwestycjami i modernizacjami, nowymi rozwiązaniami technologicznymi, procesami prywatyzacyjnymi. Wiele wykładów i prezentacji kończyło się burzliwą dyskusją. Niekiedy pytań i opinii padających z sali było tak dużo, że osoby prowadzące musiały – ze względu na ograniczenia czasowe – studzić zapał uczestników i przechodzić do następnych punktów programu. Świadczy to tylko o tym, że takie spotkania, jak te zorganizowane w Płocku, są branży po prostu potrzebne. Wiele rozmów kontynuowano w kuluarach; doskonałą okazją do bezpośrednich, nieskrępowanych kontaktów okazała się środowa Gala Chemików oraz czwartkowa uroczysta kolacja w Domu Technika. O wspaniałą, gorącą atmosferę w trakcie pierwszego wieczoru zadbała aktorka Hanna Śleszyńska, a dzień później do zgromadzonych przemówił sam... Fidel Castro, który w kabaretowym stylu przypomniał, jak bardzo oddaliliśmy się od czasów realnego socjalizmu.

Statuetkę Klucz Sukcesu przyznaną w konkursie na najlepszy produkt dla branży chemicznej otrzymała w tym roku olkuska Fabryka Wentylatorów OWENT. Z rąk Andrzeja Biskupskiego, Adama Markowskiego i Beaty Fas odebrał ją Jacek Aleksiejew.

Sponsorami głównymi Sympozjum były spółki BIBUS Metals oraz GEA Process Technology Warsaw, natomiast sponsorem panelowym - Emerson Process Menagement Sp. z o.o.

XIII Sympozjum przeszło do historii. Pracujemy już nad organizacją kolejnego, czternastego. Zapraszamy na nie za rok, jak zwykle do Płocka, stolicy polskiej chemii.

Marek Żuliński
 


   

Honorowy Gospodarz:
 
 Honorowy Patronat:


Ministerstwo Gospodarki 
Polska Izba Przemysłu Chemicznego
 
 
Sponsor główny:
 
 

 
 

 
 
Sponsor panelowy:
 
 

 


Współpraca:Oddział przy PKN Orlen SA


 
Partner:
 
 

 
 
Patronat medialny:
 
 

 


 
Organizator:
 
 

 


 
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ