Partner serwisu
09 stycznia 2015

Zarząd Grupy Azoty S.A. na kolejną kadencję

Kategoria: Z życia branży

W piątek 9 stycznia 2015r. Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu Zarządu spółki Grupa Azoty S.A. na nową, X kadencję.

Zarząd Grupy Azoty S.A. na kolejną kadencję

W skład Zarządu wchodzić będą Pan Paweł Jarczewski, na stanowisku Prezesa Zarządu oraz na stanowiskach Wiceprezesów Zarządu - Pan Krzysztof Jałosiński, Pan Marek Kapłucha, Pan Marian Rybak, Pan Andrzej Skolmowski oraz Pan Witold Szczypiński. Uchwała Rady Nadzorczej wejdzie w życie 20 lutego 2015 r.

Z dniem rozpoczęcia X kadencji Zarządu Spółki, wygaśnie również mandat Pana Artura Kopcia, Członka Zarządu wybranego z ramienia pracowników. Dlatego też Rada Nadzorcza na dzisiejszym posiedzeniu zdecydowała o uruchomieniu procedury wyboru Członka Zarządu z ramienia pracowników na nową wspólną kadencję, powołując celem jej przeprowadzenia Główną Komisję Wyborczą, w tym Przewodniczącego.

Rada Nadzorcza akceptuje Model Zarządzania, zgodnie z którym każda z wiodących Spółek winna mieć reprezentanta w Zarządzie Grupy Azoty. Dlatego też, po zgłoszeniu przez Zarząd Spółki na najbliższym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu wniosku dotyczącego zmiany Statutu Spółki w zakresie zwiększenia składu osobowego Zarządu Spółki, uzyska on pozytywną opinię Rady Nadzorczej. Powyższa zmiana pozwoli na zapewnienie reprezentatywności w Zarządzie Spółki kluczowych podmiotów wchodzących w jej skład i stanowiących w istotny sposób o jej potencjale. Dotyczy to w szczególności spółki Grupa Azoty ZAK S.A.

 

Źródło, fot.: Grupa Azoty

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ