Partner serwisu
02 grudnia 2014

Michelin otwiera pierwszą na świecie fabrykę opon bezciśnieniowych

Kategoria: Z życia branży

Firma Michelin otworzyła w Piedmont w Stanach Zjednoczonych nowoczesną fabrykę produkującą opony bezciśnieniowe. Powstawać tam będzie ogumienie z linii MICHELIN TWEEL, które eliminuje problem przebicia i nieprawidłowego ciśnienia.

Michelin otwiera pierwszą na świecie fabrykę opon bezciśnieniowych

Innowacyjne opony
Fabryka Michelin w Piedmont to pierwszy tego typu zakład na świecie. Firma będzie w niej produkować innowacyjne niewymagające pompowania opony radialne MICHELIN X TWEEL do zastosowań komercyjnych.

Linia TWEEL wymyślona przez inżynierów Michelin ze Stanów Zjednoczonych to rewolucyjne opony niepneumatyczne, które zmieniają dotychczasowe myślenie na temat ogumienia. Linia TWEEL to połączenie opony i koła w jednej stabilnej konstrukcji. MICHELIN TWEEL składa się ze sztywnej piasty przytwierdzonej do bieżni za pomocą elastycznych i sprężystych poliuretanowych ramion w formie żeber. W przeciwieństwie do konwencjonalnego ogumienia MICHELIN TWEEL nie wymagają pompowania, rozwiązując tym samym powszechny problem przebitej opony będący zmorą każdego kierowcy.

– Linia TWELL opracowana w Stanach Zjednoczonych to kolejny przykład wieloletniego zaangażowania Michelin w rozwój przełomowych technologii – komentuje Pete Selleck, szef  Michelin na Amerykę Północną.

Nowa fabryka umożliwi Michelin zwiększenie produkcji wyróżnionej wieloma nagrodami opony MICHELIN X TWEEL SSL dla mini ładowarek skrętno-poślizgowych, a także rozpoczęcie produkcji nowej opony MICHELIN X TWEEL TURF będącej oryginalnym wyposażeniem maszyn John Deere z serii ZTRAK 900.

Bezciśnieniowe opony przemysłowe
– W odróżnieniu od produktów konkurencji MICHELIN TWEEL to pierwsze radialne bezciśnieniowe opony przemysłowe, które potwierdzają pozycję Michelin jako lidera rozwiązań mobilnych nowej generacji – komentuje Ralph Dimenna, szef Michelin Tweel Technologies. – Przemysł zawsze chętnie przyjmuje technologie podnoszące wydajność, bezpieczeństwo i wyniki finansowe, dlatego dzięki oponom MICHELIN TWEEL mamy szansę wejść na nowe rynki i zwiększyć swój zasięg w zajmowanych już segmentach – dodaje Ralph Dimenna.

Nowa fabryka Michelin w Piedmont ma powierzchnię ponad 12,5 tys. m2 i jest 16. zakładem produkcyjnym francuskiej firmy w Stanach Zjednoczonych. Michelin zainwestuje w ten obiekt ok. 50 milionów USD.

Źródło i fot.: Michelin

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ