Partner serwisu
16 października 2014

Najnowocześniejszy w Polsce aparat do destylacji ropy naftowej

Kategoria: Z życia branży

To pierwszy tej klasy aparat w Polsce, który umożliwia kompleksową charakterystykę ropy naftowej w celu uzyskania informacji o poszczególnych strumieniach rafineryjnych i możliwości ich zagospodarowania w procesach rafineryjno-petrochemicznych.​

Najnowocześniejszy w Polsce aparat do destylacji ropy naftowej

W połowie czerwca infrastrukturę laboratoryjną ORLEN Laboratorium zasilił nowoczesny aparat – automatyczny zestaw do destylacji ropy naftowej zakupiony do Laboratorium Przerobu Ropy w Płocku.

Z wykorzystaniem automatycznego zestawu do destylacji ropy naftowej  w oparciu  o amerykańskie standardy ASTM D 2892 i ASTM D 5236, w warunkach laboratoryjnych można przeprowadzić fizyczne rozdestylowanie ropy naftowej z uzyskaniem destylatów paliwowych, destylatów próżniowych i pozostałości (atmosferycznej i próżniowej); takich samych jak w rzeczywistych procesach rafineryjnych. Każda analiza przebiega dwuetapowo i trwa ok 36h.

Realizację pierwszego zlecenia poprzedziły analizy testowe i porównawcze, a także szczegółowe szkolenia pracowników laboratorium w zakresie obsługi zakupionego aparatu.

Pierwsza analiza dla klienta wykonana została na początku września – do chwili obecnej wykonanych zostało 8 pełnych analiz ropy naftowej, a kolejne analizy są w toku.


Źródło: ORLEN Laboratorium

fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ