Partner serwisu
13 października 2014

BASF otwiera kompleks chemiczny

Kategoria: Z życia branży

Nowy kompleks produkcji chemicznej otworzony przez BASF India Limited w Dahej w stanie Gudźarat, Indie o wartości ok. 150 milionów euro stanowi największą pojedynczą inwestycję BASF w Indiach.

BASF otwiera kompleks chemiczny

– W ramach naszych planów inwestycyjnych o wartości ponad 10 miliardów euro w regionie Azji i Pacyfiku w latach 2013-2020 chcemy wzmocnić naszą platformę produkcyjną w Indiach. Dzięki nowemu zakładowi w Dahej wzmacniamy naszą pozycję dostawcy za pomocą lokalnej produkcji i możemy jeszcze lepiej „tworzyć chemię” wraz z naszymi klientami. Dzięki zaawansowanym technologiom i zaangażowaniu naszego zespołu w Indiach będziemy zarówno przyczyniać się do wzrostu potencjału ogromnego rynku indyjskiego, jak i czerpać z niego korzyści – powiedział Michael Heinz, Członek Zarządu BASF SE

– Dzięki temu zakładowi produkcyjnemu oraz pierwszemu rozdzielaczowi MDI [MDI splitter] w Azji Południowej jesteśmy dobrze przygotowani do znaczącego zwiększenia naszej długoterminowej konkurencyjności na tym kluczowym rynku. Będziemy jeszcze lepiej służyć naszym klientom w regionie Azji i Pacyfiku dzięki stabilnym dostawom produktów zarówno pod względem jakości, jak i ilości – powiedział Dr Raman Ramachandran, Prezes spółek BASF w Indiach i Azji Południowej

Kompleks obejmuje zintegrowane centrum do produkcji poliuretanów oraz zakłady produkcyjne do pielęgnacji osobistej oraz dyspersji polimerowych. Zakład wytwarzania produktów do pielęgnacji osobistej w Dahej obejmuje pierwszy zakład produkcji na bazie sulfonianów BASF w Indiach, który zaspokoi potrzeby klientów w sektorze FMCG (szybko zbywalnych artykułów konsumpcyjnych). Zakład produkcyjny rozszerzy zakres działania BASF w branży produkcji dyspersji, uzupełniając działalność fabryki w Mangalore. Będzie on zaopatrywał klientów północnych i zachodnich Indii w papier i karton, powłoki architektoniczne, budowlane, kleje oraz wiązania włókiennicze.

Rozdzielacz MDI

Zintegrowany zakład produkcji poliuretanów będzie obejmował także rozdzielacz MDI (dwuizocyjanianu dwufenylometanu) służący do przetwarzania surowego MDI, głównego składnika w produkcji uniwersalnych produktów poliuretanowych. Znajduje on szerokie zastosowanie w instalacjach zimno- i ciepłochronnych, a także jest materiałem rekomendowanym dla poprawy bezpieczeństwa w transporcie oraz zwiększenia efektywności energetycznej oraz komfortu gospodarstw domowych.

Ponadto w kompleksie będzie produkowany Elastollan® TPU (poliuretan termoplastyczny), Cellasto® (mikrokomórkowe materiały poliuretanowe) oraz systemy poliuretanowe. Zintegrowany ośrodek produkcyjny będzie wspierał zapotrzebowanie branży sprzętu AGD, obuwniczej, motoryzacyjnej, budowlanej oraz meblowej.

Źródło: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ