Partner serwisu

Ćwiczenia ratownictwa chemicznego w ANWIL

Kategoria: Z życia branży

9 października, w godzinach przedpołudniowych, na terenie ANWIL odbyły się manewry ratownictwa chemicznego, trzeciego, najwyższego stopnia. Scenariusz ćwiczeń przewidywał możliwość okresowego wstrzymania ruchu na drodze krajowej nr 1 oraz na ulicy Krzywa Góra.

Ćwiczenia ratownictwa chemicznego w ANWIL

Ćwiczenia III stopnia

Ćwiczenia ratownictwa chemicznego to praktyczny sprawdzian umiejętności służb ratowniczych  poszczególnych komórek organizacyjnych, Zakładowej Straży Pożarnej oraz firm zewnętrznych zlokalizowanych na terenie Spółki. Służą  one również sprawdzeniu i doskonaleniu skuteczności funkcjonowania procedur obowiązujących przy ogłaszaniu alarmów chemicznych oraz zachowania ludzi znajdujących się w strefie zagrożenia.

Ćwiczenia III stopnia, odbywające się raz do roku, mają na celu sprawdzenie efektywności współpracy z zewnętrznymi służbami ratowniczymi, instytucjami państwowymi oraz samorządowymi takimi jak: Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Włocławek, Komenda Miejska Policji, Państwowa Straż Pożarna, Delegatura WIOŚ oraz służby medyczne. W ramach doskonalenia współpracy w Grupie Kapitałowej ORLEN, w tegorocznych ćwiczeniach wezmą również udział jednostki Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN.

Doskonalenie bezpieczeństwa

Ćwiczenia ratownictwa chemicznego to w ostatnich tygodniach  kolejne wydarzenie, którego celem jest komunikowanie i doskonalenie bezpieczeństwa w ANWIL. W połowie września br. ANWIL zorganizował dla swoich pracowników Dzień Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w trakcie którego przedstawiane były teoretyczne i praktyczne elementy BHP.

Służby ratowniczo-gaśnicze w ANWIL

ANWIL posiada własne służby ratowniczo-gaśnicze dysponujące nowoczesnym sprzętem przeznaczonym nie tylko do zadań pożarniczych, ale także do usuwania awarii i ich skutków. Wielu pracowników ANWIL posiada uprawnienia ratowników chemicznych upoważniające do podejmowania niezbędnych akcji,  przed przybyciem służb specjalistycznych. Zakładowa Straż Pożarna obejmuje swoim działaniem zarówno ANWIL, jak i firmy zlokalizowane na terenie administrowanym przez Spółkę. Współpracuje również z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. 

Sygnatariusz SPOT

ANWIL jest sygnatariuszem Systemu Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych (SPOT), który służy wymianie informacji i udzielaniu pomocy technicznej przez powołanych specjalistów i służby techniczne zgodnie z funkcjonującymi stopniami:

stopień 1 doradztwo przez telefon
stopień 2 doradztwo na miejscu wypadku / awarii
stopień 3 świadczenie pomocy technicznej w miejscu awarii.

Źródło: ANWIL

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ