Partner serwisu
09 października 2014

Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami

Kategoria: Innowacje i nauka

BASF Polska wraz z Centrum Nauki Kopernik zapraszają 18 i 19 października na specjalny weekend „Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami”.

Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami

Chemia nie ukrywa się w laboratoriach, szklanych kolbach i probówkach

Podczas weekendu z pierwiastkami będzie można przekonać się, że prawdziwa chemia to my – ludzie, to nasze środowisko. Bez niej nie byłoby współczesnej cywilizacji. 18 i 19 października, w czasie wydarzenia „Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami”, będzie można samodzielnie rozpuścić metale, poznać podstawy kuchni molekularnej, wyprodukować papieri odkryć tajniki druku 3D.

Śladami chemii
Przez te dwa dni warto poruszać się po Koperniku ŚLADAMI CHEMII – taki tytuł nosi gra terenowa, do której można przyłączyć się w dowolnym momencie między godz. 11 i 17. Uczestnicy wydarzenia otrzymają kartę gry i zadania do wykonania. Wśród nich: zaproszenie do odwiedzin w Majsterni i laboratoriów Kopernika.

Warsztaty
W programie wydarzenia znajdą się ciekawe warsztaty, w których będą mogły wziąć udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.  Razem ze specjalistami z firmy BASF odwiedzający Centrum Nauki Kopernik samodzielnie wytworzą żel do mycia, a ze starego papieru wyprodukują nowy. Zobaczą też, w jaki sposób otrzymuje się piankę poliuretanową, czyli np. gąbkę do mycia lub materiał izolacyjny.

W ramach wydarzenia odbędą się także warsztaty dostępne w ramach biletu wstępu na wystawy, podczas których będzie się można dowiedzieć m.in.: co oznacza litera E na etykietkach kupowanych produktów, jakich materiałów używa się do druku 3D, czy co można zrobić z czarnego złota.

 

Źródło: BASF

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ