Partner serwisu
30 września 2014

Europejska okazja dla gazu z łupków

Kategoria: Z życia branży

Jim Ratcliffe, założyciel INEOS, jednej z wiodących europejskich firm chemicznych, ujawnił plany mające na celu oddanie 6% przychodów brutto z przyszłej produkcji gazu z łupków: 4% dla właścicieli gruntów znajdujących się nad złożami gazu z łupków i 2% dla samorządów.

 

Europejska okazja dla gazu z łupków

Ponadto nazwał to możliwością do dokanania „transformacji” w społecznościach zaangażowanych w gaz łupkowy, jako ekscytująca okazja do stworzenia miejsc pracy i inwestycji w zamian za krótkotrwałe niedogodności podczas wykonywania niezbędnych prac poszukiwawczych.

– Z radością przyjmujemy komentarz Pana Ratcliffe dotyczący znaczących korzyści, który gaz z łupków może potencjalnie przynieść społecznościom objętymi działalnością. Europa potrzebuje więcej energii produkowanej w Unii Europejskiej. Europa nie może sobie pozwolić na pominięcie okazji, jaką jest gaz z łupków, który może przyczynić się do zasilenia naszych domów i przemysłu w energię. Przyszły europejski przemysł związany z gazem łupkowym będzie rozwijany, jako element trwałych środowiskowych ram prawnych. Jednocześnie należy podkreślić, iż jest to sprawiedliwe, aby lokalne społeczności brały udział w podziale korzyści wynikających z gazu łupkowego. Wpływ działalności tej będzie starannie administrowany w ramach rozszerzonego programu konsultacji, pozostającego w zgodności z dobrymi praktymi przemysłu – powiedział Marcus Pepperell, rzecznik Shale Gas Europe.

Źródło: Shale Gas Europe

Fot. Łupki Polskie

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ