Partner serwisu
09 lipca 2024

Wzmacnianie cyberkompetencji w spółkach Skarbu Państwa

Kategoria: Aktualności

Minister Aktywów Państwowych Jakub Jaworowski zainaugurował specjalistyczne szkolenie z zakresu wzmacniania cyberkompetencji. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zarządów i organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wydarzenie odbyło się 5 lipca br. w siedzibie NASK.

Wzmacnianie cyberkompetencji w spółkach Skarbu Państwa

Szkolenie, prowadzone przez ekspertów z NASK i ABW, ma na celu zwiększenie świadomości oraz wiedzy na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni, a także przedstawienie dobrych praktyk w budowaniu cyberodporności przedsiębiorstwa. Program obejmuje prezentacje ekspertów z branży, pokaz demonstracyjny oraz praktyczne warsztaty, które mają na celu wymianę doświadczeń i strategii w zakresie cyberbezpieczeństwa.

- W Ministerstwie Aktywów Państwowych dużą rolę przywiązujemy do budowania wartości w spółkach. To jest nasz priorytet. Kiedy idziemy do przodu, nie możemy zapominać o podstawowych kwestiach, jak bezpieczeństwo. A w dzisiejszych czasach te kwestie bezpieczeństwa, to jest w dużej mierze kwestia cyberbezpieczeństwa - podkreśla szef MAP.W warsztatach weźmie udział łącznie 61 przedstawicieli spółek Skarbu Państwa: prezesów, członków zarządów oraz przedstawicieli rad nadzorczych, dla których kwestia cyberbezpieczeństwa jest kluczowa. Szkolenie to wspólna inicjatywa Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Cyfryzacji.

– Przekonałem się wiele razy, że ekspertki i eksperci NASK są najlepsi w szkoleniu w zakresie cyberbezpieczeństwa – zaznaczył Dariusz Standerski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.


Z kolei Radosław Nielek, dyrektor NASK podkreślił znaczenie szkoleń w tym temacie. – Warto poświęcić pięć minut dziennie na cyberbezpieczeństwo, żeby nie trzeba było poświęcać 50 dni na odbudowę infrastruktury oraz kolejnych 500 dni na odbudowę wartości i wizerunku spółki po stratach, jakich doświadczyła.

Minister Jakub Jaworowski wyraził nadzieję, że szkolenie nie tylko podniesie poziom wiedzy uczestników, ale również przyczyni się do stałego monitorowania i dostosowywania strategii w odpowiedzi na zmieniające się zagrożenia w cyberprzestrzeni.
 

- Jednym z największych aktywów, jakie posiada lider, jest jego czas. To, jak ten czas alokuje, ma przełożenie na priorytetyzację spraw. Mam nadzieję, że cyberbezpieczeństwo znajdzie u Państwa trwałe miejsce w kalendarzu jako rzecz, której należy się przyglądać cały czas - podsumował minister Jaworowski.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ