Partner serwisu
12 czerwca 2024

Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać

Kategoria: Aktualności

„Cele klimatyczne, przyjęte na poziomie europejskim, są też polskimi celami i palącą koniecznością. Tylko współpracując jesteśmy w stanie je osiągnąć” – podkreśliła wiceministra klimatu i środowiska Urszula Zielińska podczas spotkania „Warsaw Climate Talks”.

Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać

Najważniejsze informacje

  • Tylko działając wspólnie, Polska, Niemcy i cała Europa mogą sprostać kryzysom i wyzwaniom dot. transformacji i bezpieczeństwa energetycznego.
  • Zmiany klimatu mają coraz większy wpływ m.in. na niekontrolowany wzrost cen żywności i migrację ludności.
  • Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać.
  • Wydarzenie, które odbyło się 11 czerwca 2024 r., zorganizowane przez ambasadę Niemiec w Polsce oraz Instytut Reform było poświęcone współpracy na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Jak zaznaczyła wiceministra Urszula Zielińska, tylko działając wspólnie, Polska, Niemcy i cała Europa mogą sprostać kryzysom, które się kumulują i tworzą coraz trudniejsze wyzwania dot. transformacji klimatycznej, bezpieczeństwa energetycznego czy europejskiej konkurencyjności.

Rekordowe temperatury to zjawisko powodujące straty, w tym najbardziej kosztowne, w życiu ludzkim. Zmiany klimatu mają coraz większy wpływ m.in. na niekontrolowany wzrost cen żywności i migrację ludności – powiedziała. - Te kwestie stały się narzędziem w rękach reżimów, które próbują tę naszą europejską jedność podważyć i osłabić. Ale to im się nie uda – dodała minister.

Wiceministra zwróciła uwagę, że mimo że Polska i Niemcy są na różnych etapach transformacji energetycznej, to wyzwania i plany mamy zbieżne.

Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać w najbliższych miesiącach. Cele, które przyjęliśmy na poziomie europejskim, są też polskimi celami i palącą koniecznością. Tylko współpracując jesteśmy w stanie je osiągnąć - dodała.

źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ