Partner serwisu
21 maja 2024

W drodze do mistrzostwa... Ruszyła 17. edycja konferencji Remonty i UR w Przemyśle Chemicznym

Kategoria: XVII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

310 uczestników ze 108 firm i zakładów. 53 stoiska, 5 paneli tematycznych, 2 wywiady publiczne… – trwa 17. edycja konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym.

W drodze do mistrzostwa... Ruszyła 17. edycja konferencji Remonty i UR w Przemyśle Chemicznym

– „Mistrzostwo w UR” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji konferencji, które wraz z motywem przewodnim wymyślił nasz BMP-owski zespół, pracujący nad programem wydarzenia. Osobiście kojarzy mi się ono z cyfrą 1,82 sekundy. To bowiem najszybsza zmiana opon w pit-stopie Red Bull w historii – mówił Mateusz Grzeszczuk, prezes BMP w czasie otwarcia konferencji. Podkreślił tu rolę idealnie przygotowanego zespołu, jego synchronizację i doświadczenie. – Uzyskanie powyższego wyniku nie było jednak łatwe. By dojść do takiego mistrzostwa potrzebujemy stworzenia wewnętrznych standardów i profesjonalnego zespołu. Jak to uzyskać w branży chemicznej? Istotne są tu kompetencje inżynierskie, właściwa komunikacja, budowanie odpowiedzialności, określona strategia, cele i zadania. Gdy je uzyskamy, możemy myśleć o innowacjach – zaznaczył M. Grzeszczuk.

Wskazówki w drodze do mistrzostwa

Wskazówki, jak wspomniane mistrzostwo osiągnąć, znajdują się w programie konferencji, która jest jednym z największych i najważniejszych spotkań specjalistów z obszaru techniki branży chemicznej w Polsce. Dla ponad 300 uczestników przygotowano m.in. liczne prezentacje uznanych specjalistów, 2 wywiady publiczne, wycieczkę techniczną do Rafinerii Gdańskiej Sp. z o.o. czy wystawę 53 stoisk. Agendę wydarzenia podzielono na kilka paneli:

Panel wprowadzający: Cyfryzacja procesów przemysłowych a doskonałość operacyjna

Panel I: DLA AMBITNYCH. Kierunki rozwoju w remontach i UR.

Panel II: DLA ROZWAŻNYCH. Przyszłość polityki remontowej i zarządzania UR.

Panel III: DLA PRZYGOTOWANYCH. Narzędzia i systemy wspierające UR.

Panel IV: DLA DBAJĄCYCH O SZCZEGÓŁY: Optymalizacja i efektywność procesów UR.

Panel V: DLA ANALITYCZNYCH. Raport z awarii – analiza skutków, przyczyn i krytyczności. Wnioski poawaryjne.

Wywiady:

  • DLA CIEKAWYCH. Nowoczesne podejście do UR w praktyce.
  • DLA WYTRWAŁYCH. Być dobrym inżynierem UR.

Inspirować się najlepszymi, czyli doświadczenia Rafinerii Gdańskiej

Rolę Honorowego Gospodarza konferencji kolejny raz pełni Rafineria Gdańska. Z ramienia spółki gości powitał Piotr Walczak, członek zarządu Rafinerii Gdańskiej. – Chciałbym podkreślić wagę budowania możliwości porozumienia. To hasło, którym promuje się firma BMP, organizator konferencji. BMP buduje platformę, byśmy mogli wymieniać wiedzę, doświadczenie, wskazówki. To bardzo ważne w świecie, który się nieustannie zmienia, który musimy gonić, do którego musimy się dostosowywać. Życzę wszystkim, byśmy jak najlepiej wykorzystali te możliwości tak, byśmy mogli w naszych firmach tworzyć lepsze strategie, osiągać lepsze wyniki – podkreślał Piotr Walczak. Równocześnie zaprosił do prezentacji przygotowanej przez Marka Ławickiego z Rafinerii Gdańskiej, który wygłosi referat: „Kaizen w świecie technologii”.  To jedna z ponad 30 prezentacji, które wysłuchają uczestnicy konferencji. Droga do mistrzostwa rozpoczęła się…

***

17. edycja konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym odbywa się w dniach 20-22 maja 2024 r. w Jastrzębiej Górze. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP Sp. z o.o., rolę Honorowego Gospodarza pełni Rafineria Gdańska Sp z o.o..

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ