Partner serwisu
24 kwietnia 2024

ORLEN strategicznym dostawcą gazu do Grupy Saint-Gobain w Polsce

Kategoria: Aktualności

ORLEN zawarł dwuletnią umowę na zaopatrzenie w gaz ziemny polskich spółek Grupy Saint-Gobain, jednego z największych producentów materiałów budowlanych w kraju i na świecie. Maksymalny wolumen dostaw przewidziany kontraktem to 2,6 TWh gazu.

ORLEN strategicznym dostawcą gazu do Grupy Saint-Gobain w Polsce

Umowa wejdzie w życie z początkiem 2025 roku i będzie obowiązywała do 31 grudnia 2026 r.  Zapewnia zakupy surowca na zasadach rynkowych, w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi. To już kolejny kontrakt pomiędzy Grupą ORLEN a polskimi spółkami Saint-Gobain. Współpraca obu podmiotów w zakresie dostaw gazu ziemnego trwa od stycznia 2015 r.

Podpisana umowa potwierdza pozycję Grupy ORLEN jako wiarygodnego partnera biznesowego i lidera rynku gazu ziemnego w Polsce. Koncern oferuje klientom dogodne i elastyczne warunki handlowe a jednocześnie  gwarantuje stabilne dostawy surowca najwyższej jakości. W ten sposób Grupa ORLEN wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców umożliwiając im długoterminowe planowanie działalności i dostosowanie jej do wymogów  transformacji energetycznej.

źródło: ORLEN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ