Partner serwisu
16 kwietnia 2024

AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze

Kategoria: Aktualności

AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy.

AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze

Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe laboratorium polimerów, które będzie opracowywać innowacyjne technologie żywic dla wszystkich biznesów firmy.

Całkowita wartość inwestycji w zakładzie w Sassenheim – największym światowym centrum badawczo-rozwojowym AkzoNobel – wynosi około 8 milionów euro. W obiekcie pracują już największe w Europie zespoły badawczo-rozwojowe firmy, zajmujące się farbami dekoracyjnymi oraz powłokami motoryzacyjnymi i specjalnymi. Dodanie dwóch nowych laboratoriów pomoże firmie w dalszym budowaniu swojej światowej reputacji dzięki pionierskiemu rozwojowi produktów, koncentrującemu się na dostarczaniu kreatywnych rozwiązań dla klientów.

„Utworzenie nowego laboratorium farb proszkowych umożliwi nam przeprowadzenie podstawowych badań niezbędnych do dalszego skutecznego wprowadzania innowacji, jak i bardziej zrównoważonych produktów na rynek” – wyjaśnia Roger Jakeman, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel. – Opracowując nowe technologie na przyszłość, odblokujemy więcej możliwości dla klientów i zastosowań, jednocześnie obsługując wiele opcji, w tym utwardzanie w niskiej temperaturze. To jeszcze bardziej zwiększy naszą zdolność do ograniczania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości”.

Niedawno otwarte laboratorium polimerów – część organizacji badawczej firmy – pomieści 15 naukowców. Skoncentruje się ono głównie na rozwoju bardziej zrównoważonych technologii polimerowych i nowych powłok, aby wesprzeć realizację ambicji AkzoNobel, w zakresie zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości do roku 2030.

„Działalność farby lub powłoki zależy w dużej mierze od konstrukcji zastosowanych żywic” – kontynuuje Jakeman. „Stanowią one istotny składnik procesu produkcyjnego. Nowe laboratorium będzie zatem odgrywać ważną rolę w zwiększaniu możliwości firmy i wzmacnianiu naszej, wiodącej w branży, wiedzy specjalistycznej”. Carla Breuer, burmistrz Teylingen, gminy, w której znajduje się Sassenheim, dodaje zaś: „Inwestycja AkzoNobel w te dwa nowe laboratoria badawcze pokazuje zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój produktów w naszym regionie i w Holandii. Jesteśmy dumni, że ta inicjatywa nabiera kształtu w naszej gminie.”

AkzoNobel zatrudnia na całym świecie około 3000 specjalistów ds. badań i rozwoju w 70 laboratoriach, a w ciągu ostatnich pięciu lat na badania i rozwój wydano ponad 1,25 miliarda euro.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ