Partner serwisu
19 sierpnia 2014

ORLEN uruchamia instalację Metatezy

Kategoria: Z życia branży

PKN ORLEN zawarł kontrakt na licencję i projekt bazowy Instalacji Metatezy. Jest to pierwszy etap realizacji jednej z kluczowych inwestycji petrochemicznych, która ma zwiększyć produkcję propylenu w Płocku do poziomu 550 tys. ton rocznie.

ORLEN uruchamia instalację Metatezy

Na dostawcę licencji i projektu wybrana została firma Lummus Technology Inc. z grupy CB&I, specjalizującej się w szeroko rozumianej infrastrukturze energetycznej. Umowa z wykonawcą obejmuje także usługi doradztwa technicznego i inżynieryjnego.

- Instalacja Metatezy obecnie jest jednym z kluczowych projektów rozwojowych w obszarze petrochemii, zapowiadanym w niedawno zaprezentowanej strategii na lata 2014-2017. Zgodnie z jej założeniami chcemy rozwijać segment downstream przez dalszą integrację łańcucha wartości. – powiedział Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN ORLEN.

100 000ton na rok
Instalacja Metatezy ma powstać na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, a jej zakładane roczne zdolności produkcyjne wyniosą 100 000 ton propylenu o jakości polimerowej. Przyjęty harmonogram realizacji inwestycji przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w 2016 roku, natomiast uruchomienie produkcji planowane jest na koniec roku 2017.

1,6 mld złotych na inwestycje
W ciągu najbliższych czterech lat Grupa ORLEN na realizację najważniejszych projektów inwestycyjnych w obszarze petrochemii planuje przeznaczyć 1,6 mld zł.

 

Źródło: PKN ORLEN

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ