Partner serwisu
14 listopada 2023

Nitro-Chem SA otrzymały kolejne zamówienia na dostawę trotylu do USA

Kategoria: Aktualności

Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A.otrzymał kolejne zamówienia z firmy Paramount Enterprises International (PEI), międzynarodowego przedsiębiorstwa specjalizującego się w transporcie morskim, lądowym i lotniczym materiałów wybuchowych.

Nitro-Chem SA otrzymały kolejne zamówienia na dostawę trotylu do USA

Polski trotyl zostanie przeznaczony na potrzeby realizacji zamówień w ramach amerykańskich rządowych programów uzbrojenia na rok 2025.

Podczas wydarzenia, którego gospodarzem była firma Paramount Enterprises International (PEI), Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A. Dominik Sawicki oraz Dyrektor Generalny PEI John Coney podpisali oficjalnie nowe zamówienia dla spółki na dostawy trotylu dla rządu amerykańskiego. To kolejne zamówienie złożone w ostatnich latach w bydgoskiej spółce przez klientów ze Stanów Zjednoczonych. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele Ambasady USA w Polsce, Amerykańskich Sił Zbrojnych oraz dostawcy uzbrojenia ze Stanów Zjednoczonych. Nie zabrakło też przedstawicieli Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Mesko S.A., Departamentu Projektów Strategicznych MAP oraz spółki Pol-mare. „Nitro-Chem” S.A. odegrał  w tym wydarzeniu kluczową rolę jako partner amerykańskiego przemysłu obronnego, będąc przedsiębiorstwem, które od ponad 20 lat z powodzeniem i z sukcesami współpracuje w zakresie bezpieczeństwa  militarnego.

„Nitro-Chem” S.A. jest kluczowym partnerem PEI, a co za tym idzie również i rządu USA jeśli chodzi o zapewnienie najwyższej jakości trotylu przeznaczonego do realizacji amerykańskich rządowych programów uzbrojenia. Przez wiele lat polski trotyl był jedynym certyfikowanym materiałem wybuchowym używanym w programach Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych oraz Jednostek Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych. Dzięki utrzymywaniu wymiernej współpracy pomiędzy „Nitro-Chem” S.A. i PEI, posiadamy dobrą pozycję, aby wspierać najważniejsze programy rządowe USA w zakresie dostaw TNT przez następne 5-7 lat - mówi John Coney, Dyrektor Generalny firmy Paramount Enterprises International Inc.

W nadchodzących latach Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych zamierzają przyspieszyć produkcję i zwiększyć moce produkcyjne w zakresie amunicji artyleryjskiej kal. 155 mm i innych rodzajów amunicji. Współpraca pomiędzy „Nitro-Chem” S.A. i PEI ma zasadnicze znaczenie dla sprostania obecnemu i przewidywanemu w przyszłości popytowi Sił Zbrojnych USA i naszych stowarzyszonych partnerów na amunicję artyleryjską – dodał Peter Burke – Zastępca Kierownika Projektu w Combat Ammunition Systems (CAS) w Siłach Zbrojnych USA.

Strategiczna współpraca w zakresie realizacji zamówień trotylu na rynek amerykański pomiędzy „Nitro-Chem” S.A. i PEI trwa już wiele lat. Jest to możliwe dzięki spełnianiu wymaganych wysokich standardów produkcji według norm światowych, terminowości produkcji i ścisłemu przestrzeganiu międzynarodowych zasad i przepisów. Jestem przekonany, że współpraca w kolejnych latach będzie dalej owocna dla obu stron. Dziękuję naszemu amerykańskiemu partnerowi za pokładane w nas zaufanie, jakim nas obdarzył po raz kolejny  – dodał Dominik Sawicki, Prezes Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A.

PEI to międzynarodowa firma logistyczna odpowiedzialna za terminowe i niezawodne dostarczenie materiałów wybuchowych dla amerykańskiego przemysłu obronnego. Również polska spółka Pol Mare jest uczestnikiem procesu koordynowania wszelkich aspektów związanych z transportem w Europie.

Rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw wypracowane wspólnie z „Nitro-Chem” S.A. zapewniają stabilność dostaw ładunków strategicznych bedących przedmiotem obrotu w sektorze wojskowym a jednocześnie pozwalają spółce „Nitro-Chem” S.A. utrzymać maksymalne zdolności produkcyjne.

źródło: NITRO-CHEM
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ