Partner serwisu
31 stycznia 2023

Wszystkie kolory polskiej chemii – CHEMIA 2023

Kategoria: XXIX Sympozjum CHEMIA 2023

Kierunki rozwoju, innowacje, rozwiązania przyszłości, wyzwania najbliższych miesięcy i lat – to najważniejsze tematy poruszane na XXIX Sympozjum Naukowo-Technicznym CHEMIA 2023, które odbywa się w płockim Domu Technika w dniach 31 stycznia – 1 lutego.

Wszystkie kolory polskiej chemii – CHEMIA 2023

Prawie 400 menadżerów i specjalistów z zakładów chemicznych, naukowców, przedstawicieli firm dostarczających nowoczesne rozwiązania uczestniczy w jednym z największych w Polsce spotkań dla branży chemicznej. – Wszystkie kolory chemii…– to hasło przewodnie tegorocznego sympozjum. Chcemy przez nie pokazać nie tylko różnorodność branży, ale i wielość wyzwań czy emocji, jakie w niej dziś widzimy – mówił podczas otwarcia Adam Grzeszczuk, prezes firmy BMP, organizującej wydarzenie.

Kolory te pojawiają się w poszczególnych punktach programu, który obejmuje:

  • WYWIAD w kolorze srebra: Rozwój koncernu multienergetycznego ORLEN gwarantem bezpieczeństwa energetycznego w regionie.
  • PANEL WPROWADZAJĄCY – Czarny: rozwiejmy te czarne chmury… Powiedzmy o sposobach na rozwój w niepewnych czasach.
  • DEBATA – Żółta: po burzy zawsze wychodzi słońce? Czy możemy patrzeć na przyszłość z nadzieją?
  • PANEL I – Fioletowy: dla myślących nieszablonowo. Bo na innowacje jest zawsze dobry czas.
  • PANEL II – Biały: czyli w chmurze. W nurcie Przemysłu 4.0.
  • WYWIAD w kolorze Błękitu: W poszukiwaniu paliw alternatywnych.
  • PANEL III – Czerwony: pobudzający do działania. Surowce /tworzywa/ rozwiązania przyszłości
  • PANEL IV – Zielony: bo trzeba myśleć o przyszłych pokoleniach. Nowoczesne technologie dla środowiska
  • WYWIAD w kolorze BRĄZU – Rolnictwo przyszłości – rola chemii
  • WYWIAD w kolorze ZŁOTA. SMR-y – czy rozwiążą wszelkie problemy energetyczne?

Adam Grzeszczuk pokrótce nakreślił obecną sytuację rynkową w Polsce i Europie, najważniejsze czynniki, które mają wpływ na branżę chemiczną.

Tradycyjnie rolę Honorowego Gospodarza spotkania pełni PKN ORLEN S.A. – Jest mi niezmiernie miło powitać państwa na 29. edycji sympozjum. Mam nadzieję, że ten rok będzie spokojny, gdyż stabilizacja na rynku jest dziś niezwykle potrzebna – firmom i społeczeństwu. Ostatnie lata były bardzo trudne: pandemia, wojna – co miało wpływ na polską i światową gospodarkę – mówił Józef Węgrecki, Członek Zarządu ds. Operacyjnych PKN ORLEN S.A.

Józef Węgrecki zaznaczył, że choć na świecie paliwa kopalne będą jeszcze wydobywane przez wiele lat, konieczne jest poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań. – Wiatraki, paliwa syntetyczne, wodór – nad tym dziś pracujemy. Niektórzy sądzą, że gdy sytuacja globalna się uspokoi, gdy wojna się skończy – wrócimy do starego systemu. Myślę, że to niemożliwe, zaszliśmy bowiem za daleko – podkreślał. – Musimy zdążać w kierunku wychwytu i zagospodarowania CO2. A to kierunki obligujące nie tylko ORLEN, ale i całe społeczeństwo.

Liczymy tu na nowe technologie, o których również będziemy rozmawiać w czasie konferencji. Witam więc jeszcze raz w kolebce polskiego przemysłu chemicznego, uważam sympozjum za otwarte – zakończył Józef Węgrecki.

Partnerem Merytorycznym konferencji jest Urząd Dozoru Technicznego. Zebranych gości powitał Adam Ogrodnik, Wiceprezes Zarządu UDT, również życząc udanych rozmów oraz – na cały rok – bezpieczeństwa, o które dba Urząd.

Przemysław Galiński z PwC Polska także podkreślał, w jak istotnym momencie jest dziś polska chemia. – Mamy obecnie unikalną możliwość zbudowania przewagi konkurencyjnej na kolejne lata. To właśnie teraz chemia powinna i może się transformować. To od nas wszystkich zależy, czy ten moment wykorzystamy – mówił. – Na slajdzie prezentującym tegorocznych partnerów sympozjum było widać, jak wiele firm technologicznych bierze udział w tegorocznej edycji. To wskazuje na to, że sektor technologiczny i chemia są ze sobą już nierozerwalnie połączone – dodał Jarosław Zarychta z Google Cloud Poland.

XXIX Sympozjum Chemia 2023 w CYFRACH:

  • 390 uczestników,

  • 130 firm,

  • 47 stoiska,

  • 32 referaty,

  • 5 paneli,

  • 4 wywiady publiczne,

  • 1 wspólny cel: PRZYSZŁOŚĆ PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO

***

XXIX Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2023 odbywa się w dniach 31 stycznia – 1 lutego w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni PKN ORLEN.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ