Partner serwisu
12 grudnia 2022

XXIX Sympozjum CHEMIA 2023 objęte Honorowym Patronatem przez Polską Izbę Paliw Płynnych

Kategoria: XXIX Sympozjum CHEMIA 2023

Polska Izba Paliw Płynnych objęła Honorowym Patronatem XXIX Sympozjum CHEMIA 2023, które odbędzie się 31 stycznia – 1 lutego 2023 r. w Płocku.

XXIX Sympozjum CHEMIA 2023 objęte Honorowym Patronatem przez Polską Izbę Paliw Płynnych

Polska Izba Paliw Płynnych powstała w 1991 roku, na fali rodzącego się wolnego rynku, aby dbać o równe szanse konkurowania wszystkich podmiotów gospodarczych – od najmniejszych do największych. To zadanie z sukcesem wypełnia od 30 lat, biorąc na siebie wszelkie kolejne misje związane z dynamicznie zmieniającym się rynkiem. Polska Izba Paliw Płynnych jest dziś jedną z największych organizacji branżowych w Polsce.


Izba zrzesza dziś kilkaset firm  - zarówno właścicieli niezależnych (w tym franczyzowych) stacji paliw, jak też dostawców infrastruktury paliwowej i sprzedażowej, producentów myjni samochodowych czy firmy transportowe.


Izba Paliw skutecznie realizuje cele statutowe, m.in. uczestniczy we wszechstronnym dialogu w obszarze legislacyjnym, dąży do tworzenia płaszczyzny równoprawnej współpracy wszystkich podmiotów sektora paliw płynnych, wspiera swoich członków, wpływa na kształtowanie prawidłowych relacji w obrocie gospodarczym, upowszechnia wiedzę techniczną np. poprzez działalność szkoleniową, konferencyjną i wydawniczą.
Zadaniem Izby jest konstruktywny dialog wszystkich uczestników rynku paliwowego w celu zachowania w pełni konkurencyjnych dostaw zdywersyfikowanych cenowo źródeł energii dla polskiej gospodarki. W ciągu swojej 30-letniej działalności Izba przyczyniła się do wejścia w życie szeregu zmian, zarówno ułatwiających codzienne funkcjonowanie firmom - przedsiębiorcom, jak też tankującym u nich kierowcom. Dzięki jej inicjatywom wprowadzono m.in. szereg ważnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a w dialogu z administracją rządową wypracowano szereg rozwiązań prawnych. W ostatnim, trudnym roku pandemii Covid-19 Izba współpracowała przy opracowaniu i wdrożeniu branżowych praktyk bezpieczeństwa pracowników i klientów stacji paliw.


Firmy prowadzone przez Członków Izby działają na rzecz efektywności energetycznej, podnoszą sprawność infrastruktury logistycznej i magazynowej oraz inwestują w odnawialne źródła energii, paliwa niskoemisyjne oraz szybkie ładowarki do pojazdów elektrycznych, co ma kluczową rolę w redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz osiągnięciu celów Europejskiego Zielonego Ładu.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

 

źródło: PIPP
fot. PIPP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ