Partner serwisu
13 stycznia 2022

ORLEN Południe Partnerem Branżowym

Kategoria: XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022

Partnerem Branżowym XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022, które odbędzie się 25-26 stycznia w Płocku, został ORLEN Południe.

ORLEN Południe Partnerem Branżowym

 

Działalność biznesowa Spółki koncentruje się na głównych segmentach produktowych związanych z produkcją i sprzedażą biopaliw i biokomponentów, olejów bazowych, parafin oraz rozpuszczalników. Uzupełnieniem oferty są produkty uzyskiwane podczas przerobu ropy naftowej i regeneracji olejów.

Konsekwentnie rozwijane technologie, nacisk na rozwój własnego know-how i szereg działań optymalizacyjnych stanowią podstawę do rozwoju Spółki ORLEN Południe w kierunku biorafinerii.

Spółka od lat jest znaczącym producentem biopaliw na rynku polskim i rynku Europy Środkowej. Obecnie realizuje też inne projekty związane z przekształcaniem surowców odnawialnych do wysokojakościowych „fine chemicals” znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

W rafinerii Trzebinia powstała pierwsza w Polsce i największa w Europie instalacja do produkcji zielonego glikolu propylenowego.

W roku 2020 r. w rafinerii w Trzebini ORLEN Południe uruchomił pierwszą w Polsce i największą w Europie instalację do produkcji zielonego glikolu propylenowego.

Zgodnie ze strategią zakładającą osiągnięcie neutralności emisyjnej w Grupie ORLEN, spółka rozwija też nową gałąź paliw przyszłości – najwyższej czystości wodór 5.0 dla autobusów i samochodów osobowych.

W trzebińskiej rafinerii ORLEN Południe powstaje również innowacyjna instalacja do produkcji kwasu mlekowego przy wykorzystaniu mikroorganizmów.

Spółka realizuje również ambitny program biogazowy, zakładający stworzenie sieci biometanowni na terenie całego kraju.

 

Organizatorem XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022 jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym został PKN ORLEN S.A.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

źródło: ORLEN Południe
fot. ORLEN Południe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ