Partner serwisu
19 października 2021

ORLEN Południe: Wycieczka techniczna

Kategoria: XV Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

W ramach XV Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej 13 października 2021 r. zorganizowana została wycieczka techniczna do trzebińskiej rafinerii ORLEN Południe. Jej uczestnicy mogli zobaczyć oddaną do użytku w 2020 roku oczyszczalnię ścieków przemysłowych, socjalnych, wód deszczowych oraz moduł dla ścieków pochodzących z produkcji biodiesla i gliceryny z produkcją biogazu wykorzystywanego do potrzeb grzewczych oddziału. A także zapoznać się z kompleksem zbiorników, budynków i pompowni, technologicznie dedykowanych dla zanieczyszczeń trzebińskiego zakładu.

ORLEN Południe: Wycieczka techniczna

Projektując obiekt, dużą uwagę przyłożono do potrzeby zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa procesowego instalacji. Pracuje ona w sposób zautomatyzowany. Ciągi technologiczne wykonano w układzie 2 x 100% przepływu nominalnego. Zdublowanie urządzeń oraz poszczególnych zbiorników pozwala na nieprzerwany przepływ i oczyszczanie ścieków do parametrów zrzutu do potoku Ropa w ciągu całego roku. Cały proces jest zautomatyzowany i zarządzany według ustalonych algorytmów tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo procesowe i środowiskowe.

W planie wycieczki znalazł się również przejazd po trzebińskiej rafinerii – charakterystyka zakładu przemysłowego i prezentacja najważniejszych instalacji oraz prowadzonych inwestycji.

 

Organizatorem XV Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbywał się 12-13 października 2021 r. w Krakowie była firma BMP, wydawca m.in. czasopism "Chemia Przemysłowa", „Energetyka Cieplna i Zawodowa” i „Kierunek Spożywczy” oraz portali: kierunekCHEMIA.pl, kierunekENERGETYKA.pl, kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzami Honorowymi wydarzenia zostali: ORLEN Południe, PGE Energia Ciepła S.A i Browar Okocim w Brzesku z Grupy Carlsberg.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ