Partner serwisu
14 października 2021

WYCIECZKA TECHNICZNA: Oczyszczalnia ścieków Browaru Okocim w Brzesku

Kategoria: XV Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

Obiekt należący do Carlsberg Supply Company Polska S.A. był jednym z miejsc, które odwiedzić mogli uczestnicy XV Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, 13 październiak 2021 r.

Uczestnicy zobaczyli częściowo zmodernizowaną w latach 2016-2017 zakładową oczyszczalnię ścieków przemysłowych w aglomeracji gminy Brzesko. Zapoznali się krótko z historią powstania obiektu oraz z procesami oczyszczania ścieków zachodzącymi na głównych ciągach mechaniczno-biologicznym, osadowym oraz biogazowym.

Oczyszczalnia posiada dwa ciągi technologiczne biologiczne oparte na dwóch różnych rozwiązaniach technicznych. W części pierwszej zastosowane są reaktory biologiczne okrągłe pełnego wymieszania z napowietrzaniem powierzchniowym. Natomiast drugi ciąg oparty jest na reaktorach biologicznych prostokątnych. Każdy z ciągów posiada oddzielny zrzut ścieków oczyszczonych do odbiornika, którym jest rzeka Uszwica. Podczas wycieczki po oczyszczalni pokazano również oddaną w 2020 roku instalację odzysku biogazu wraz z kotłownią biogazową.

 

Organizatorem XV Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbywa się 12-13 października 2021 r. w Krakowie jest firma BMP, wydawca m.in. czasopism "Chemia Przemysłowa", „Energetyka Cieplna i Zawodowa” i „Kierunek Spożywczy” oraz portali: kierunekCHEMIA.pl, kierunekENERGETYKA.pl, kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzami Honorowymi wydarzenia zostali: ORLEN Południe, PGE Energia Ciepła S.A i Browar Okocim w Brzesku z Grupy Carlsberg.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ