Partner serwisu
02 września 2021

Oczyszczalnia ścieków w trzebińskiej rafinerii ORLEN + przejazd po rafinerii

Kategoria: XV Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

Uczestnicy wycieczki, która zorganizowana zostanie 13 października 2021 r. w ramach XV Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej będą mogli zobaczyć oddaną do użytku w 2020 roku w trzebińskiej rafinerii ORLEN Południe oczyszczalnię ścieków przemysłowych, socjalnych, wód deszczowych oraz moduł dla ścieków pochodzących z produkcji biodiesla i gliceryny z produkcją biogazu wykorzystywanego do potrzeb grzewczych oddziału. Zapoznać się z kompleksem zbiorników, budynków i pompowni, technologicznie dedykowanych dla zanieczyszczeń trzebińskiego zakładu. I nie tylko...

Oczyszczalnia ścieków w trzebińskiej rafinerii ORLEN + przejazd po rafinerii

Projektując obiekt, dużą uwagę przyłożono do potrzeby zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa procesowego instalacji. Pracuje ona w sposób zautomatyzowany. Ciągi technologiczne wykonano w układzie 2 x 100% przepływu nominalnego. Zdublowanie urządzeń oraz poszczególnych zbiorników pozwala na nieprzerwany przepływ i oczyszczanie ścieków do parametrów zrzutu do potoku Ropa w ciągu całego roku. Cały proces jest zautomatyzowany i zarządzany według ustalonych algorytmów tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo procesowe i środowiskowe.

W planie wycieczki również przejazd po trzebińskiej rafinerii – charakterystyka zakładu przemysłowego i prezentacja najważniejszych instalacji oraz prowadzonych inwestycji.

Dojazd do zakładu we własnym zakresie.

Liczba miejsc: 26. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział zostanie potwierdzony mailowo przez organizatora.

Z uwagi na fakt, iż Honorowy Gospodarz wymaga wcześniej listy osób wchodzących na teren zakładu wraz z numerem nr dowodu, bardzo proszę wypełnienie i odesłanie OŚWIADCZENIA, które jest dostępne pod linkiem najpóźniej do 6.10.br.

 

Więcej informacji o XV Kongresie Gospodarki Wodno-Ściekowej (12-13 października 2021 r., Kraków).

fot. ORLEN Południe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ