Partner serwisu
28 września 2021

Bezpieczeństwo to stan gwarantujący pewność istnienia i przetrwania...

Kategoria: XX Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

...podkreślił Adam Grzeszczuk, prezes BMP, podczas otwarcia XX Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych 28 września 2021 r. w Łodzi.

Bezpieczeństwo to stan gwarantujący pewność istnienia i przetrwania...

Od 20 lat lista zakładów wspierających to przedsięwzięcie stale się rozwija – mówił Adam Grzeszczuk, wymieniając podmioty, instytucje zaangażowane w organizację tegorocznej, jubileuszowej edycji konferencji.

Prezes BMP tradycyjnie przedstawił najważniejsze zdarzenia i awarie, które wystąpiły w przemyśle w ciągu ostatnich miesięcy, w tym awarię w jednej z chińskich elektrowni atomowych czy wybuch i pożar na terenie zakładu w Leverkusen. Omówił także program konferencji, obejmujący 5 paneli tematycznych, panel jubileuszowy, debatę oraz uroczystą kolację i benefis prof. Adama Markowskiego.

 

Aplikacja

Jedną z nowości, którą w tym roku wprowadził organizator konferencji, jest wygodna aplikacja, pozwalająca uczestnikom np. na zapoznanie się z programem, poznanie prelegentów czy umówienie spotkania. Najważniejsze funkcjonalności narzędzia przybliżył Mateusz Grzeszczuk, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu BMP.

 

Głosy na otwarciu

Jednym z Patronów konferencji jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Komendant Główny objął patronatem to wydarzenie mając świadomość jego wysokiego poziomu merytorycznego – mówił st. bryg. Ernest Ziębaczewski, Dyrektor Biura Rozpoznawania Zagrożeń KG PSP. – Wymieniacie się tu państwo doświadczeniem, wiedzą o bezpieczeństwie procesowym. A im ta wiedza większa, tym mniej pracy ma Państwowa Straż Pożarna. Dziękujemy za tę pracę, za wasze zaangażowanie w tym zakresie.

W czasie otwarcia głos zabrał również Paweł Dadasiewicz (Główny Inspektorat Ochrony Środowiska), podkreślając, że kwestie, o których mowa na konferencji, są bliskie Inspekcji Ochrony Środowiska i życząc owocnych, bezpiecznych obrad i inspirujących dyskusji.

Cieszę się, że mogę przywitać wszystkich na tej jubileuszowej konferencji, w imieniu Grupy Azoty – mówił Zbigniew Paprocki, Członek Zarządu Grupy Azoty S.A. – Przed chwilą zostały wymienione ostatnio odnotowane awarie, ale mamy na uwadze jeszcze jedną – niedawną tragedię w Bejrucie. Omówimy ją w jednym z referatów. To dla naszej spółki o tyle istotne wydarzenie, że jesteśmy producentem nawozów, priorytetowo traktującym kwestie bezpieczeństwa procesowego i bezpieczeństwa pracowników.

Uczestników konferencji przywitała także – w imieniu Honorowego Gospodarza – Agata Tomczak z CIECH Soda Polska S.A.

Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć nasz zakład w Janikowie – ta wycieczka techniczna była de facto rozpoczęciem sympozjum, które jest dla przemysłu szczególnym wydarzeniem. Co roku mamy na nim okazję do dzielenia się spostrzeżeniami na temat prewencji, zachowania bezpieczeństwa na naszych instalacjach. Z pewnością dobrze ją zapamiętamy, nie tylko przez profesjonalnie przygotowane prelekcje – podkreślała.

 

Co przed nami?

  • 5 paneli tematycznych29 prezentacji
  • Benefis prof. Adama Markowskiego z okazji 80. urodzin
  • debata: : Nowe wyzwania a bezpieczeństwo procesowe
  • Wręczenie Klucza Sukcesu

 

Organizatorem XX Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowej, która odbywa się 28-29 września 2021 r. w Łodzi jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym wydarzenia został CIECH S.A.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ