Partner serwisu
06 lipca 2021

Patronat Honorowy RCB

Kategoria: XX Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Rządowe Centrum Bezpieczeństwo objęło Patronatem Honorowym XX Konferencję Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, która odbędzie się 27-29 września w Łodzi.

Patronat Honorowy RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa to instytucja o charakterze analityczno-doradczym. Jest kluczowym elementem kompleksowego systemu zarządzania kryzysowego, którego istotą jest zapobieganie wystąpieniu sytuacji kryzysowych oraz organizacja skutecznego reagowania przez właściwe służby i administrację publiczną. 

Do podstawowych zadań RCB należy m.in. monitorowanie i analiza potencjalnych zagrożeń, opracowywanie optymalnych rozwiązań wobec pojawiających się sytuacji kryzysowych i zapewnienie koordynacji obiegu informacji w czasie sytuacji kryzysowej. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa odpowiada za system SMS-owego ostrzegania ludności - Alert RCB.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wspiera podejmowanie decyzji dotyczących bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przez Prezesa Rady Ministrów, Radę Ministrów oraz Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, którego sekretarzem jest dyrektor RCB.

Centrum realizuje zadania z zakresu przedsięwzięć planistycznych zdefiniowanych w ustawie o zarządzaniu kryzysowym – m.in. określa szczegółowe sposoby i środki reagowania na zagrożenia oraz metody ograniczenia ich skutków. RCB wspiera działania z zakresu ochrony infrastruktury krytycznej – przygotowuje Narodowy Program Ochrony Infrastruktury Krytycznej, którego celem jest stworzenie warunków do poprawy bezpieczeństwa IK.

 

ZOBACZ więcej informacji o konferencji, w tym aktualizowany na bieżąco program.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ