Partner serwisu
15 lipca 2021

Remonty i UR na miarę Przemysłu 4.0? Konferencja w Zakopanem

Kategoria: XIV Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Jak służby utrzymania ruchu będą się zmieniać w kontekście przeobrażenia przemysłu, który musi ewaluować zgodnie z obecnie przyjętą polityką green dealu, zmniejszania emisyjności, nowych technologii? To pytanie, na które odpowiedzi poszukują uczestnicy XIV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, która odbywa się 14-16 lipca w Zakopanem.

Remonty i UR na miarę Przemysłu 4.0? Konferencja w Zakopanem

O remontach i UR w Zakopanem

Otwarcie konferencji odbyło się 15 lipca 2021 r. Uczestników przywitali: w imieniu organizatora Adam Grzeszczuk - Prezes Zarządu BMP Sp. z o.o. Sp. k., i w imieniu Gospodarza Honorowego: Zbigniew Paprocki - Członek Zarządu Grupy Azoty S.A. i Paweł Stańczyk - Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A., który odebrał statuetkę i podziękowanie za przyjęcie przez GA ZAK roli Gospodarza Honorowego tegorocznej edycji.

– Rok temu nie mieliśmy okazji przeprowadzić tej konferencji na żywo, więc tym bardziej cieszymy się, że możemy dziś osobiście spotkać się w Zakopanem – mówił Adam Grzeszczuk, który m.in. przypomniał zeszłoroczną edycję onlinową oraz webinaria organizowane przez BMP dla przemysłu chemicznego. Pokrótce omówił też program.

 

UR to filar i fundament

– Obszar remontów, UR, to w każdej firmie filar i fundament. Właściwe zaplanowanie tego obszaru w sposób optymalny wpływa na finanse spółki, na jakość produktów, na relacje z klientami. Dziś obserwujemy rosnącą złożoność urządzeń produkcyjnych. Równocześnie bezpieczeństwo jest podstawą pracy wszystkich naszych spółek, pozwala na ciągłość produkcji – podkreślał prezes Paweł Stańczyk, który dodał, że ta przyspieszająca automatyzacja, postęp technologiczny, muszą być uzupełniane właśnie wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa.

– Konferencje BMP to inspiracja do dalszej pracy i rozwoju. Życzę wszystkim, byśmy wrócili z Zakopanego z przekonaniem, że to spotkanie dało nam kolejny impuls rozwojowy – zakończył.

 

Strategia GA na finiszu

Zbigniew Paprocki nawiązał do wycieczki technicznej do zakładów w Kędzierzynie, zaznaczając, że uczestnicy naocznie mogli się przekonać, jak trudny i skomplikowany jest przemysł chemiczny. Wspomniał również, że Grupa Azoty jest na finiszu prac nad nową strategią do 2030 r.

– Bardzo ważną rolę odgrywa w niej zapewnienie ciągłości działania. Chcemy jasno zdefiniować ryzyka i planować środki. Kładziemy nacisk na kompetencje, na rozwój świadomości pracowników obsługi i służb remontowych. Celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo ludzi i prowadzenia procesów. Tu nie może być skrótów – mówił Członek Zarządu Grupy Azoty S.A. – Chcemy też znaleźć się w tym dzisiejszym szumie informacyjnym. Mamy coraz więcej danych i to wielka sztuka, by wyciągać z nich wnioski, by działać predykcyjnie – podsumował Z. Paprocki.

 

Wycieczka po Kędzierzynie

W dniu poprzedzającym oficjalne otwarcie konferencji jej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wycieczce technicznej zorganizowanej przez Grupę Azoty ZAK S.A. Zwiedzili zakład w Kędzierzynie-Koźlu, stanęli na boisku meczowym ZAKSY i wzięli udział w rejsie po Odrze.

 

Co przed nami?

W programie 5 paneli tematycznych, debata, wieczór grillowy, niezliczone dyskusje prowadzone zarówno na sali konferencyjnej, jak i w obrębie strefy wystawienniczej, gdzie na stoiskach porozmawiać można z przedstawicielami firm oferujących nowoczesne rozwiązania i technologie.

 

XIV Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym odbywa się 14-16 lipca 2021 r. w Zakopanem. Jej organizatorem jest Wydawnictwo BMP Sp. z o.o. Sp. k. Gospodarzem Honorowym tegorocznej edycji wydarzenia została Grupa Azoty ZAK S.A.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ