Partner serwisu
30 stycznia 2020

PANEL III: Sektor chemiczny i petrochemiczny. Wciąż konkurencyjne?

Kategoria: XXVI Sympozjum CHEMIA 2020, 29-30 stycznia 2020, Płock

W programie drugiego dnia sympozjum znalazł się panel pt.” Sektor chemiczny i petrochemiczny. Wciąż konkurencyjne?”, który poprowadziła dr inż. Joanna Gluzińska, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych, oddział Gliwice.

PANEL III: Sektor chemiczny i petrochemiczny. Wciąż konkurencyjne?

O zrównoważonej gospodarce surowcowo-produktowej w Grupie Kapitałowej ORLEN wg zasad Circular Economy Policy opowiadał jej przedstawiciel - Arkadiusz Majoch. Spółka z sukcesem realizuje pewne aspekty i założenia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Patrząc w przyszłość i uwzględniając zmiany w otoczeniu PKN ORLEN weryfikuje megatrendy przy ustalaniu strategii długoterminowej, a w niej, jak zaznacza Arkadiusz Majoch - Circular Economy może stworzyć nowe lub dodatkowe możliwości biznesowe.

Pan Piotr Prochno z ANWIL S.A., w swojej prezentacji opowiadał o zrównoważonej gospodarce surowcowo-produktowej na przykładach włocławskiej spółki.

Nowoczesne aparaty do badań produktów naftowych przedstawił Krzysztof Antosik (Ekma), z kolei o nowościach Danfoss/ Sondex w zakresie wymiany ciepła dla przemysłu chemicznego i rafineryjnego opowiedział Wiesław Zalas (Danfoss Poland Sp. z o.o.).

Korzyści metody regulacji pomp Tapflo wymienił jej przedstawiciel - Grzegorz Graczyk.

Ostatnią prezentacje pt.: „Zapobieganie korozji w przemyśle petrochemicznym przy pomocy pomiarów fizykochemicznych” przedstawił Stefan Van der Wal z Mettler-Toledo Sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ