Partner serwisu
Tylko u nas
29 stycznia 2020

Rozpoczęło się Sympozjum CHEMIA 2020

Kategoria: XXVI Sympozjum CHEMIA 2020, 29-30 stycznia 2020, Płock

Ponad 400 przedstawicieli branży ze 140 firm i zakładów. Ponad 30 referatów, 50 stoisk wystawowych. Ruszyło XXVI Sympozjum CHEMIA 2020 – jedno z największych i najważniejszych spotkań branży chemicznej w Polsce.

Rozpoczęło się Sympozjum CHEMIA 2020

- Witam w stolicy polskiej chemii, w Płocku, na styczniowej CHEMII 2020 – powitał uczestników Adam Grzeszczuk, Prezes Zarządu firmy BMP, organizatora wydarzenia. Prezes Grzeszczuk pokrótce przedstawił zapowiadane i realizowane inwestycje w przemyśle chemicznym, jak chociażby Centrum Badawczo-Rozwojowe PKN ORLEN czy projekt Polimery, realizowany przez Grupę Azoty.

- Ktoś kiedyś powiedział, że świat przyspieszył i już nie zwolni. To skłoniło mnie do refleksji: co będzie działo się w naszej najbliższej przyszłości, o czym wspomniał na wczorajszym wykładzie, zorganizowanym w ramach Akademii BMP, dr Tomasz Rożek – kontynuował A. Grzeszczuk. - Zastanawialiśmy się nad definicją czasu, który jest dziś najważniejszą walutą. Jestem przekonany, że pobyt w Płocku spotka się z uznaniem każdego z państwa i ten czas na sympozjum CHEMIA będzie jak najlepiej spożytkowany. Życzę owocnych obrad – dodał na zakończenie Prezes BMP.

Ze strony Gospodarza Honorowego, PKN ORLEN, uczestników sympozjum powitał Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Rozwoju spółki. - W imieniu prezesa Daniela Obajtka i Zarządu PKN ORLEN witam na XXVI Sympozjum Naukowo-Technicznym CHEMIA 2020 w Płocku – byłej stolicy Polski, ale z pewnością stolicy polskiej chemii. W miejscu, gdzie bije serce chemii. Jestem przekonany, że nasze rozmowy, tematy poruszane podczas tych dwóch dni sympozjum będą bardzo inspirujące – powiedział. - Świat jest dynamiczny, a my, aby być konkurencyjnymi, musimy go wyprzedzać. Rozmawiajmy więc o przyszłości, ale pamiętajmy też o tym, co jest tu i teraz – konturował przedstawiciel PKN.

Prezes Leszczyński wspomniał również o ogromnym problemie w branży, który pojawił się w 2019 roku, kiedy to zanieczyszczona ropa wpłynęła do Polski. - Dzięki temu, że prowadzimy systematycznie dywersyfikację ropy naftowej, mogliśmy wytwarzać i dostarczać na bieżąco produkty do naszych partnerów biznesowych – zauważył Zbigniew Leszczyński, który podziękował za liczne przybycie i życzył uczestnikom owocnych obrad i inspirujących rozmów.

- Oprócz ciekawych wyzwań w polskiej chemii, mamy i ciekawe otoczenie, zmieniające się dynamicznie, z którego musimy wyciągnąć najlepsze rozwiązania dla sektora. Z końcem 2020 będziemy mieli nowe wyzwania związane z Brexitem, które będą miały znaczenie dla naszego funkcjonowania w Europie. – podkreślał dr Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która objęła Sympozjum Patronatem Honorowym. - Patrząc na agendę sympozjum, widzimy, jak silny nacisk kładziemy na poszukiwanie nowych rozwiązań i technologii w polskiej chemii. To dla nas ogromne wyzwanie, ale przede wszystkim duża szansa. Wszystkiego najlepszego podczas tych dwóch dni – zakończył Prezes Izby.

- Co roku na sympozjum CHEMIA rozmawiamy o najważniejszych rzeczach, które dzieją się w polskiej chemii, bez której nie wyobrażamy sobie rozwoju krajowej gospodarki. – powiedział Andrzej Ziółkowski, Prezes Urzędu Dozoru Technicznego, który podkreślił, że w tej pogoni i dynamice rozwoju musimy pamiętać o ważnym aspekcie, jakim jest bezpieczeństwo.

O sympozjum

XXVI Sympozjum CHEMIA 2020 (29-30 stycznia br.) odbywa się w Domu Technika w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP, Honorowym Gospodarzem tradycyjnie – PKN ORLEN S.A.

W programie XXVI Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2020 znalazły się m.in.:

1 WYKŁAD SPECJALNY dr. Tomasza Rożka

2 panele dyskusyjne:
- Skąd czerpać wiedzę i inspiracje do rozwoju polskiego przemysłu?
- Przed nami transformacja energetyczna. Czy wodór to paliwo przyszłości?

5 sesji tematycznych:
- Współczesne wyzwania i szanse rozwoju polskiej chemii. Jakie nadchodzą zmiany?
- Sięgać po nowe technologie. Praktyczny wymiar chemii
- Aktualne trendy - z jakich rozwiązań skorzysta przemysł?
- Sektor chemiczny i petrochemiczny. Wciąż konkurencyjne?
- Chemia na zmieniającym się rynku

Wystawa 50 stoisk

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ