Partner serwisu
29 stycznia 2020

WYKŁAD SPECJALNY dr. Tomasza Rożka

Kategoria: XXVI Sympozjum CHEMIA 2020, 29-30 stycznia 2020, Płock

Kompetencje przyszłości - taki tytuł miał wykład dr. Tomasza Rożka, dziennikarza, doktora nauk fizycznych i popularyzatora nauki, który odbył się 28 stycznia 2020 roku w Płocku dla uczestników XXVI Sympozjum CHEMIA 2020.

WYKŁAD SPECJALNY dr. Tomasza Rożka

Pan Doktor Tomasz Rożek podczas wykładu próbował odpowiedzieć na pytania czy w nowym (wspaniałym?) świecie za kilkanaście lat przydatne będą inne kompetencje niż 50 lat temu. Co zrobić, by decyzje podejmowane przez programy były moralnie słuszne?

k

Doktor Tomasz Rożek
W Programie 3 Polskiego Radia odpowiada na „Pytania z kosmosu” nadesłane przez słuchaczy „Trójki”. Szef działu „Nauka i i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Gospodarz sekcji naukowej Teleexpressu TVP1. Twórca popularnego kanału o tematyce naukowej na platformie YouTube „Nauka. To lubię”. Porusza w nim zagadnienia szeroko związane z fizyką, chemią, najnowszymi technologiami czy społeczeństwem. W trakcie kilkuminutowych odcinków prezentuje kompletne spektrum teoretyczne oraz przeprowadza eksperymenty.

Tomasz Rożek jest prelegentem, mówcą, wykładowcą, twórcą bloga naukatolubie.pl oraz autorem kilku bestsellerowych książek naukowych. W przeszłości współpracował m.in. z TVN, „Wiedzą i Życiem”, „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Autor i były prowadzący program „Sonda 2".

k

k

XXVI Sympozjum CHEMIA 2020 odbywa się 29-30 stycznia br. w Domu Technika w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP, Honorowym Gospodarzem tradycyjnie - PKN ORLEN S.A.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ