Partner serwisu
17 stycznia 2019

Magdalena Drac-Tatoń potwierdza udział w debacie

Kategoria: XIV Konferencja Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł

Magdalena Drac-Tatoń, Prezes firmy Megmar potwierdziła udział w panelu dyskusyjnym "COP 24 i co dalej?" który odbędzie się podczas XIV Konferencji Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł. Odbywającej się 19-20 lutego w Katowicach.

Prezes Zarządu firmy Megmar. Z wykształcenia chemik, studia ukończyła w prestiżowej Akademii Łomonosowa w Moskwie. Od ponad 15 lat zarządza założoną przez siebie firmą Megmar, która pod jej kierownictwem stała się jednym z liderów innowacyjnych technologii na polskim i europejskim rynku chemicznym. Tworzy preparaty i technologie usprawniające pracę urządzeń i instalacji w zakładach przemysłowych z sektorów m. in. energetycznego, ciepłowniczego, górniczego, petrochemicznego i hutniczego.

Opracowała nowatorskie technologie usprawniające pracę instalacji odsiarczania spalin; technologie eliminujące wytrącanie się osadów twardych w absorberach I.O.S; minimalizujące emisję SO2 oraz kondycjonujące wodę procesową i ścieki przemysłowe, w tym umożliwiające wychwytywanie metali ciężkich. Kolejnym osiągnięciem są preparaty do separacji oleju ciężkiego (mazutu) w instalacjach przemysłowych, pozwalające na jego ponowne wykorzystanie; ekologiczne preparaty pozbawione lotnych związków organicznych do usuwania przemysłowych zabrudzeń oraz bezrozpuszczalnikowe powłoki ceramiczne, wydłużające żywotność instalacji przemysłowych.

Wiedzę, fachowość i doświadczenie własne oraz zebranego przez siebie zespołu ekspertów wykorzystuje angażując się w działalność wielu organizacji branżowych. Zaowocowało to przyjęciem Megmar w poczet członków prestiżowego US Oil and Gas Association, Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania.

Dzięki niej Megmar został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym m.in.: Siła Polski 2018 w kategorii Nowoczesne Technologie, Firma Roku 2018 oraz otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowej Konferencji Naukowo Technicznej.

Dzięki kierunkowi działań wyznaczonemu przez Prezes Magdalenę Drac – Tatoń, Megmar przy projektowaniu i wdrażaniu swoich produktów zwraca szczególną uwagę na nowatorskie rozwiązania, ekologię i ochronę środowiska. Firma wspiera także wiele inicjatyw charytatywnych oraz sportowych.

DEBATA: COP 24 i co dalej? (19.02 godzina 17:15 - 18:45)


Moderator: Waldemar Szulc, Dyrektor Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie


Zaproszeni do dyskusji:
Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PTEZ*
Magdalena Drac-Tatoń, Prezes Zarządu Megmar
Herbert Leopold Gabryś, Przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej w KIG
Michał Kurtyka, Prezydent COP 24, Wiceminister Środowiska,*
Waldemar Łagoda, Z-ca Dyrektora Dep. Energetyki, Ministerstwo Energii*
Bogusław Regulski, Wiceprezes Zarządu IGCP
Aleksander Sobolewski, Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla
Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu PIPC


* w trakcie potwierdzania


Tematyka:
• COP 24 – wnioski dla przemysłu,
• jak przemysł ma sprostać oczekiwaniom polityki klimatycznej?
• kierunki rozwoju strategii ochrony środowiska,
• megatrendy a Polska, gdzie jesteśmy na mapie świata?
• normy emisyjne – plan na dostosowanie,
• PEP 2040 a ochrona środowiska.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ