Partner serwisu
04 stycznia 2019

Prof. Marek Ściążko z ICHPW poprowadzi debatę

Kategoria: XIV Konferencja Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł

Profesor Marek Ściążko, Sekretarz Naukowy w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu będzie moderatorem debaty "Metropolia i gospodarka – wspólna wizja ochrony środowiska" podczas XIV Konferencji Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł. Odbywającej się 19-20 lutego w Katowicach.  

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, którą kończył w 1975 r. W 1980 r. odbył staż naukowy w Pittsburgh Energy Technology Center w USA, gdzie wykonywał badania nad modelowaniem ciśnieniowego zgazowania węgla, w wyniku, czego powstała praca doktorska. W 1993 r. otrzymał stypendium na University of North Dakota, USA, w dziedzinie zarządzania projektami inwestycyjnymi w energetyce.
W latach 1987-1993 był kierownikiem projektu i zastępcą dyrektora Polsko-Niemieckiego Centrum Badawczego ukierunkowanego na rozwój technologii pirolizy węgla. Pełnił funkcję dyrektora Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla od 1991 do 2013 roku. Obecnie pracuje na stanowisku Sekretarza Naukowego. Jest członkiem Komitetu Inżynierii Chemicznej Polskiej Akademii Nauk, a także profesorem w Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie (AGH). Jest współautorem 138 artykułów, 33 monografii i 58 patentów. Jest również laureatem Klucza Sukcesu za wkład w rozwój polskiej energetyki.

Profesor będzie moderatorem debaty

Metropolia i gospodarka – wspólna wizja ochrony środowiska   (20.02, 11:00 - 12:45)

Zagadnienia:

• smog – razem dla czystego powietrza,

• smart city – rozwój prośrodowiskowy,

• wsparcie gospodarki niskoemisyjnej,

• klastry energii, chwilowy trend czy część energetyki rozproszonej?

• elektromobilność.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ