Partner serwisu
24 września 2018

Amicus BMP dla Ryszarda Langera

Kategoria: XII Konferencja Woda i Ścieki w Przemyśle

Podczas XII konferencji Woda i Ścieki w Przemyśle Amicus BMP trafił do Ryszarda Langera, prezesa zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. w Krakowie.

Amicus BMP dla Ryszarda Langera

Amicusy BMP to statuetki, które firma BMP wręcza w roku 2018, kiedy to świętuje jubileusz 25-lecia działalności. Otrzymują ją osoby lub firmy, jakim BMP chce w sposób szczególny podziękować za wieloletnią współpracę i pomoc.

– Bardzo dziękuję. Myślę, że dzisiejsze spotkanie będzie miało ogromne znaczenie dla rozwoju wszystkich branż. Życzę, aby pobyt w Krakowie był dla Państwa owocny, a zdobyta wiedza na konferencji pozwoliła na rozwój Państwa przedsiębiorstw z korzyścią dla środowiska – podkreślił Ryszard Langer, prezes zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego, odbierając statuetkę na początku konferencji.

Ryszard Langer

Prezes Zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. w Krakowie od 2013 r.
Do 31.03.2017 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, której rozwojem kierował przez 18 lat.

W ramach pracy w sektorze gospodarki komunalnej zarządzał szeregiem kluczowych projektów inwestycyjnych, m.in.: modernizacją i rozbudową Oczyszczalni Ścieków „Płaszów” wraz z budową Stacji Termicznej Utylizacji Osadów, udoskonalaniem zakładów uzdatniania wody oraz wdrażaniem wielu programów rozwoju sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także nadzorował budowę największego pod względem wydajności Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Polsce.

Karierę zawodową rozpoczynał w 1978 r., podejmując pracę w jednej z największych fabryk przemysłu maszynowego w Polsce południowej – Zakładach Budowy Maszyn i Aparatury im. St. Szadkowskiego w Krakowie. Przez 20 lat zdobywał doświadczenie (m.in. w zakresie wdrażania nowych rozwiązań technologicznych, stosowania metod organizacji i zarządzania, udoskonalania rozwoju zawodowego pracowników), dzięki któremu w latach 90. został Członkiem Zarządu, a później objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki.

Jest absolwentem Wydziału Technologii i Mechanizacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Swoją wiedzę poszerzał podejmując studia podyplomowe m.in. na Politechnice Krakowskiej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uznanie za jego styl działania i osobowość potwierdzają liczne nagrody i tytuły przyznawane przez środowiska branżowe, biznesowe, a także naukowe. Odznaczony został m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz rozwoju gospodarki wodnej, tytułem Ambasadora Fair Play w Biznesie, przyznawanym osobowościom polskiego biznesu, postaciom szczególnie zasłużonym w dziele propagowania idei etyki w działalności gospodarczej, a także tytułem Krakowianina Roku 2014 w kategorii biznes za skuteczność w prowadzeniu budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Ryszardem Langerem TUTAJ.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ