Partner serwisu
28 września 2017

BEZPIECZEŃSTWO to numer 1

Kategoria: XVI Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

– Bezpieczeństwo to nadrzędna potrzeba człowieka, oznacza akceptowalny poziom ryzyka. Bezpieczeństwo nasze, naszych pracowników, zakładów jest ponad wszystko – mówił Adam Grzeszczuk, prezes firmy BMP, podczas uroczystego otwarcie XVI Konferencji Naukowo-Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych.

BEZPIECZEŃSTWO to numer 1

– Będziemy wspominać, by wyciągać wnioski ze zdarzeń, które się już wydarzyły; ale także zaprezentowane zostaną najlepsze rozwiązania, dzięki którym bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych może rosnąć – zapowiedział Adam Grzeszczuk.

W oficjalnym otwarciu konferencji głos zabrał tradycyjnie prof. Adam S. Markowski z Politechniki Łódzkiej, który przyznał, że te „wspomnienia” są bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa teraz i tu:

Wiedza o historii wypadków jest bardzo ważna, bo kształtuje naszą przyszłość. Ludzie nieznający jej są skazani na powtarzanie błędów z przeszłości – mówił, dodając, że musimy mieć świadomość, że powstają nowe zagrożenia i bezpieczeństwo procesowe też musi ulegać zmianie: – Trzy podstawowe kwestie: podejście do bezpieczeństwa musi być holistyczne, musimy na nie patrzeć jako na całość; bezpieczeństwo to nie jest konkurencja – zakłady powinny wymieniać się wiedzą; trzecia sprawa – bezpieczeństwo to czysty zysk – to hasło nadal aktualne i musi to dotrzeć do decydentów odpowiedzialnych za dysponowanie środkami na ten cel – kontynuował.

– Dla istnienia zakładu najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi, procesów i na trzecim miejscu dopiero: sprzedaż i zysk – ta idea powinna przyświecać nam wszystkim – dodał Piotr Grobelny, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Prewencji PCC Rokita SA, który przywitał uczestników konferencji w imieniu Gospodarza Honorowego tegorocznej edycji.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ