Partner serwisu
29 maja 2017

Gniewosz Marszałek: Więcej diagnostyku, działań prewencyjnych, większa cyfryzacja

Kategoria: X Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

W jakim kierunku będzie zmieniało się podejście do UR w przemyśle, odpowiada Gniewosz Marszałek, Dyrektor Techniczny Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Gniewosz Marszałek: Więcej diagnostyku, działań prewencyjnych, większa cyfryzacja

Utrzymanie ruchu to dla mnie przede wszystkim… codzienna praca w zakresie zwiększania dostępności jednostek produkcyjnych poprzez zapewnienie ich jak najlepszego stanu technicznego oraz optymalizacja wykorzystania dostępnych zasobów.  To także ciągła nauka, doskonalenie oraz zdobywanie nowych doświadczeń pozwalających na ciągłe ulepszanie podległego obszaru by mógł być konkurencyjnym wobec coraz większych oczekiwań i wyzwań.

Za największe osiągnięcie w zakresie UR w ostatnich latach uważam… zwiększenie dostępności mechanicznej instalacji produkcyjnych Basell Orlen Polyolefins oraz przeprowadzenie w 2016 roku największego w historii BOP remontu, który zakończył się pełnym sukcesem.

Podejście do UR będzie zmieniało się… z jednej strony w kierunku zwiększania diagnostyki, działań prewencyjnych na drodze coraz większej cyfryzacji tego obszaru. Z drugiej strony będzie pogłębiała się specjalizacja kadry inżynierskiej, czego skutkiem będzie wyodrębnienie nowych specjalizacji. Należy zaznaczyć, że oba te kierunki zmian będą musiały komplementarnie się uzupełniać.

W zakresie UR polski przemysł powinien… kierować się w stronę jak największego zbliżenia się do trendów i kierunków w ramach World Class Maintenance. Charakteryzować powinno się to zwiększaniem działań prewencyjnych przy jak największym wykorzystaniu lokalnej kadry inżynierskiej i myśli technicznej.

 

Gniewosz Marszałek, Dyrektor Techniczny Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Absolwent  Politechniki Warszawskiej na kierunku technologia tworzyw sztucznych. Od  2002 roku związany z przemysłem tworzyw sztucznych najpierw w PKN Orlen SA, od 2003 roku Basell Orlen Polyolefins. W latach 2013 – 2015 odpowiedzialny za pracę instalacji polietylenu niskiej gęstości LDPE. Od 2015 dyrektor utrzymania ruchu w firmie Basell Orlen Polyolefins.

fot. zasoby prelegenta

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ