Partner serwisu
22 maja 2015

Wieczór z Pazurą [DUŻO ZDJĘĆ]

Kategoria: VIII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Cezary Pazura - aktor, komik, reżyser i producent w jednej osobie - wystąpił podczas uroczystej kolacji na konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym w Krakowie.

Wieczór z Pazurą [DUŻO ZDJĘĆ]

Cezary Pazura, podczas drugiego dnia konferencji, zachwycił jej uczestników swoim talentem komediowym. Publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie. Między artystą a widzami zauważalna była "chemia".

Wkrótce na portalu zamieścimy wywiad z Cezarym Pazurą – oczywiście o szeroko pojętej chemii, remontach i utrzymaniu ruchu.

 

O Cezarym

Cezary Pazura, urodzony w Tomaszowie Mazowieckim, swoją karierę aktorską rozpoczął od występów w Teatrze Ochota.  Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Zagrał w ponad 55 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Do współpracy zapraszali go najznamienitsi filmowi twórcy, m.in. Andrzej Wajda [Pierścionek z orłem w koronie (1992),  „Wielki tydzień” (1995)], Krzysztof Kieślowski [Biały  (1993)], Juliusz Machulski, Władysław Pasikowski.

Pierwszą główną rolę otrzymał tuż po szkole, w serialu „Pogranicze w ogniu” Andrzeja Konica. W 1991 r. zagrał rolę kaprala Wiadernego w filmie Kroll Władysława Pasikowskiego( za tę kreację otrzymał Złote Lwy oraz nagrodę Prezesa Komitetu ds. Radia i Telewizji.) Z Pasikowskim współpracował również w 1992  i 1994 roku, przy filmach Psy i  Psy 2 ( nagroda na festiwalu w Valenciennes, dla najlepszego aktora filmów akcji w Europie.) 

W 1994 r. otrzymał statuetkę Złotej Kaczki, tym samym został uznany najpopularniejszym polskim aktorem 1993 roku. Kolejną ważną i docenioną przez krytyków rolą była postać Czarka w filmie Macieja Ślesickiego Tato (nagroda Złote Lwy w 1995r.). (1995). Artysta zagrał także w filmie Kilerów 2-óch (1999), które były największym sukcesem kasowym ostatniego dziesięciolecia .

W 1997 r. pierwszy raz wystąpił w serialu komediowym „13 posterunek”, gdzie rola policjanta stała się potwierdzeniem jego talentu komediowego. W tym samym roku artysta zadebiutował jako producent filmowy ( Sztos, Wszyscy moi bliscy).

Cezary Pazura to niezwykle wszechstronny artysta. Pracuje przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych do filmów (tzw. dubbing). Próbuje również swoich sił jako piosenkarz ( wydał płytę, a do współpracy zaprosił m.in. Olafa Lubaszenko, Bogusława Linde i Piotra Bukartyka).  Oprócz talentu aktorsko-wokalnego, znany jest także z rewelacyjnych projektów kabaretowych.

Po sukcesach estradowych programów: "Kabaret z Pazur-em", "13. posterunek na żywo" i "Przystojny jestem?" oraz jubileuszowej trasy z okazji 25 lecia działalności artystycznej,  Cezary Pazura przygotował swój najnowszy program kabaretowy przy współpracy ze swoimi scenicznymi przyjaciółmi Robertem Górskim, Robertem Korólczykiem, Maciejem Kraszewskim i Januszem Onufrowiczem.

 

fot. BMP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ