Partner serwisu

Relacja: V Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym i Rafineryjnym

Kategoria: V Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym i Rafineryjnym 2012

Jakie są obecnie najważniejsze problemy w trakcie prowadzenia projektów remontowych i inwestycyjnych? Jak służby utrzymania ruchu mają sobie radzić z postępującą globalizacją produkcji? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeli uczestnicy konferencji „Remonty i utrzymanie ruchu w przemyśle chemicznym i rafineryjnym”.

Relacja: V Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym i Rafineryjnym

   Odpowiednie planowanie to priorytet

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom, które pomogły nam w przygotowaniu tegorocznej edycji imprezy - Honorowemu Gospodarzowi GRUPIE LOTOS SA, patronom: Politechnice Gdańskiej, Prezydentowi Miasta Gdańsk, Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego, Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, sponsorom: firmie Belse, BUCHEN GROUP, Ajaks oraz partnerom: Air Liquide Polska oraz John Crane.

     Impreza miała swój mały piąty jubileusz. Odbyła się w hotelu Orle w Gdańsku-Sobieszewie w dniach 29-30 maja. Wyjątkowym zainteresowaniem ze strony słuchaczy cieszył się panel dyskusyjny – Systemy kontroli jakości w trakcie prowadzenia projektów remontowych i inwestycyjnych.

     O czym rozmawiali paneliści? O przenoszeniu produkcji do krajów o niższej kulturze technicznej, presji, jaka jest kładziona na redukcję kosztów i nakładów inwestycyjnych oraz malejących zasobach wykwalifikowanych pracowników. Dużą uwagę poświęcono również kwestii bezpieczeństwa. Pokazano główne zagrożenia wynikające z awarii punktów krytycznych instalacji.

     Wymiana doświadczeń była pouczająca, a wzięli w niej czynnie udział: Tomasz Branicki – szef Biura Infrastruktury Grupy LOTOS S.A., Marcin Grzanka – dyrektor Pionu Projektowania w firmie Lurgi S.A., Zdzisław Nicewicz – dyrektor Biura Techniki w PKN Orlen S.A., Tomasz Pepliński – dyrektor Pionu Inwestycji w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A., Marek Wilmanowicz – dyrektor Pionu Techniki w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Piotr Zelba – szef Służb Utrzymania Ruchu w Anwilu S.A. Moderatorem panelu był Grzegorz Błędowski – dyrektor Pionu Techniki w Grupie LOTOS S.A.

    Innymi poruszanymi tematami podczas konferencji były: zarządzanie utrzymaniem ruchu, naprawy i remonty maszyn, zarządzanie projektami w utrzymaniu ruchu i remontach oraz systemy automatyki i rozwiązania informatyczne wspierające UR.

 

 Prezentacje z konferencji

 

Honorowy Gospodarz Honorowy patronat: Patronat merytoryczny:

Grupa LOTOS S.A.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Prezydent Miasta Gdańsk

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego oddział w Gdańsku

Politechnika Gdańska

         
Sponsorzy główni: Partnerzy:

Belse Sp. z o.o.

Ajaks S.A.

Buchen Group Industrial

Air Liquide Polska

         
Patronat medialny: Organizator    

   
         
         

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ