Partner serwisu

Specjaliści o UR

Kategoria: VI Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym 2013

Problemy zakładów w utrzymaniu ruchu, kontrola i optymalizacja kosztów, wykorzystanie badań diagnostycznych do planowania remontów to jedne z wielu zagadnień poruszanych podczas panelu dyskusyjnego podczas pierwszego dnia konferencji „Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym”

Specjaliści o UR
Moderatorem debaty „Utrzymanie Ruchu w Nowoczesnym Przedsiębiorstwie” był Marek Wilmanowicz

– Jak wygląda odpowiednie zarządzanie ryzykiem? – pytał swoich rozmówców moderator debaty, Marek Wilmanowicz – dyrektor techniczny, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

– Na etapie wdrażania projektów wspomagających działalność PKN ORLEN wprowadziliśmy macierz ryzyka, która pozwalała nam na podejmowanie świadomych decyzji – odpowiedział Arkadiusz Piotrowski, główny inżynier utrzymania ruchu w PKN ORLEN. Z kolei Wiesław Lach, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa w Grupie Azoty S.A. mówił: – Żeby efektywnie zarządzać zasobami konieczna jest współpraca ekspertów, którzy prowadzą instalacje, jak i specjalistów UR.
Piotr Zelba, szef służb utrzymania ruchu z Anwil-u stwierdził, że analiza ryzyka wiąże się z odpowiednim zarządzaniem budżetem remontowym.
W czasie debaty poruszono również temat właściwego planowania i organizacji prac, zarówno zakładowych, jak i prac firm zewnętrznych. Zastanawiano się nad kwestią kontroli i planowania kosztów. - Ile razy, organizując przetargi, przegrywamy, ponieważ  wybieramy rzeczy najtańsze. Nie może tak być, że to cena decyduje o tym, co kupujemy – stwierdził Ireneusz Marciniak, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A. W debacie znalazło się też miejsce na tematy związane z aktualnymi problemami zakładów i służb UR, zaletami korzystania z doświadczenia firm zewnętrznych oraz z jakością badań prawnych i skomplikowanych dla pracowników UR dyrektyw.
Udział w dyskusji wzięli: Andrzej Kozak – kierownik wydziału bezpieczeństwa z Urzędu Dozoru Technicznego, Arkadiusz Piotrowski – główny inżynier utrzymania ruchu w PKN ORLEN S.A., Ireneusz Marciniak – wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A., Piotr Zelba – szef służb utrzymania ruchu w Anwil S.A., Rafał Mirek – koordynator ds. rozwoju w Biurze rozwoju i serwisu olejowego LOTOS Oil S.A., Robert Olejniczak –  kierownik działu technicznego CE w Zakładach Chemicznych „Police” S.A. oraz Wiesław Lach – dyrektor Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa w Grupie Azoty S.A.

Zobacz także:

Relacja: V Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym i Rafineryjny

Honorowy Gospodarz

Honorowy patronat:

Sponsor główny:

Prezydent Miasta Tarnów

Sponsor Partner konferencji: Partner branżowy Patronat merytoryczny

Patronat naukowy: Patronat medialny: Organizator

Politechnika Krakowska
im. Tadeusza Kościuszki

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ