Partner serwisu

Na konferencji o utrzymaniu ruchu w przemyśle chemicznym

Kategoria: VI Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym 2013

Naprawy maszyn, optymalizacja koszów, systemy wspierające UR – to niektóre z zagadnień poruszanych podczas VI konferencji „Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym”.

Na konferencji o utrzymaniu ruchu w przemyśle chemicznym
Otwarcie konferencji
Za stołem prezydialnym: prof. Dariusz Bogdał (Politechnika Krakowska), Zbigniew Paprocki (prezes SITPCh o. Tarnów), Ryszard Ścigała (prezydent Tarnowa) i Artur Kopeć (członek zarządu Grupy Azoty SA)

W trzech sesjach wykładowych można było wysłuchać referatów o tym, jak efektywnie zarządzać utrzymaniem ruchu, prezentowano nowości w zakresie armatury, uszczelnień czy izolacji. Nie zabrakło wykładów na temat gospodarki smarowniczej oraz optymalizacji kosztów utrzymania pomp w instalacjach przemysłowych.

Jednym z punktów programu był panel dyskusyjny na temat UR w nowoczesnym przedsiębiorstwie. W debacie moderowanej przez Marka Wilmanowicza (Basell Orlen Polyolefins), przedstawiciele „chemii” mówili o znaczeniu UR, kontroli i optymalizacji kosztów czy diagnostyki.

Pierwszy dzień obrad zakończył wieczór grillowy w stylu Dzikiego Zachodu, podczas którego można było spróbować swych sił m.in. w ujeżdżaniu byka, strzelaniu do tarczy i poszukiwaniu złota. Nie zabrakło też chętnych do zrobienia pamiątkowej fotki z Chuckiem Norrisem.

Drugi dzień konferencji to sesje poświęcone zarządzaniu projektami i systemom wspierającym utrzymanie ruchu. Imprezę zakończy wycieczka do zakładu Grupy Azoty w Tarnowie – goście zobaczą Wytwórnię Wodoru i Wytwórnię Poliamidów.

Organizatorem konferencji jest BMP’, honorowym gospodarzem – Grupa Azoty. Impreza odbywa się w hotelu Cristal Park w Tarnowie.

Więcej zdjęć i obszerna relacja – wkrótce na stronie www.chemia.e-bmp.pl oraz w posympozjalnym wydaniu magazynu „Chemia Przemysłowa”.

Zobacz także:

RURCH 2013: materiały do pobrania

Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym 2013 - film

Specjaliści o UR

Remonty po raz 6

Kowbojskie kapelusze, jeansy i koszule w kratę...

Relacja: V Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym i Rafineryjny

Honorowy Gospodarz

Honorowy patronat:

Sponsor główny:

Prezydent Miasta Tarnów

Sponsor Partner konferencji: Partner branżowy Patronat merytoryczny

Patronat naukowy: Patronat medialny: Organizator

Politechnika Krakowska
im. Tadeusza Kościuszki

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ