Partner serwisu
07 sierpnia 2014

Boruta-Zachem inwestuje w młodzież

Kategoria: Innowacje i nauka

Boruta-Zachem SA realizuje program wsparcia szkolnictwa zawodowego. Bydgoska spółka współpracuje z Zespołem Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy przy dostosowaniu kierunków i zakresu nauczania do wymogów rynku pracy.

Boruta-Zachem inwestuje w młodzież

Boruta-Zachem SA podpisała z ZSM nr 1 w Bydgoszczy bezterminową umowę na wsparcie merytoryczne w obszarze rozwoju i doradztwa zawodowego.

– Wsparcie rozwoju społeczności i rynku lokalnego jest integralnym elementem działań Boruty-Zachem SA. Pozyskujemy środki na badania i rozwój własny z różnych źródeł np. z programów operacyjnych, mamy więc kapitał na innowacje oraz ekspansję przedsiębiorstwa. Rozbudowujemy zasoby, którymi możemy się podzielić i robimy to w celowy sposób. Przekazujemy wiedzę i udostępniamy warsztat. Młodzież zasługuje na lepsze warunki i wyższy poziom nauki aby mieć lepszy start a kieszonkowe dla najzdolniejszych jest dobrą motywacją do pracy. Planujemy współpracę z kolejną szkołą zawodową w Bydgoszczy. Nasz program wsparcia edukacji zawodowej jest przewidziany na lata i będzie się rozwijał - mówi Marcin Pawlikowski, wiceprezes zarządu Boruty-Zachem SA.

Staże dla uczniów, kursy dla nauczycieli
W ramach współpracy spółka zorganizuje dla uczniów i nauczycieli wizyty studyjne w zakładach pracy (kraj i zagranica), celem prezentacji współczesnych linii technologicznych i produkcyjnych. Boruta-Zachem będzie również przeprowadzać na terenie spółki zajęcia praktyczne dotyczące procesów technicznych
i technologicznych, umożliwi przeprowadzanie egzaminów praktycznych w fabryce, przeprowadzi staże zawodowe i praktyczne oraz sfinansuje rocznie dwa kursy/ szkolenia zawodowe dla nauczycieli.

Klasa patronacka otrzymuje dofinansowanie na wyposażenie w wysokości 2 tys.zł na semestr, zaś dwóch najzdolniejszych uczniów stypendium w wysokości 100 zł miesięcznie.

 

Źródło: Boruta-Zachem SA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ