Partner serwisu
17 maja 2023

20 lat Basell Orlen Polyolefins

Kategoria: Aktualności

Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. („BOP”, „Spółka”) w 2023 roku obchodzi dwudziesty jubileusz działalności. Spółka została powołana do życia na mocy umowy joint venture pomiędzy Basell Europe Holdings B.V., obecnie LyondellBasell Industries Holdings B.V. („LyondellBasell”) a PKN ORLEN S.A. („PKN ORLEN”), w której każdy z partnerów posiada 50 procent udziałów. BOP jest jedynym producentem poliolefin w Polsce i największym krajowym wytwórcą tworzyw sztucznych.

20 lat Basell Orlen Polyolefins

„Jesteśmy silni mocą naszych Udziałowców: LyondellBasell i PKN ORLEN, posiadamy światowej klasy aktywa, mamy utalentowanych pracowników oraz 20 lat wyjątkowego doświadczenia na polskim rynku poliolefin.” – powiedział Michael O’Bert, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny BOP.

„Sukces zawdzięczamy także naszym wspaniałym klientom, dostawcom i innym interesariuszom, którym z okazji naszego jubileuszu dziękujemy za dotychczasową współpracę, razem zrealizowane projekty oraz wspólny rozwój. Chcemy nadal, przez kolejne dekady razem z nimi tworzyć i podążać za wartościami, które w zrównoważony sposób przyczynią się do rozwoju społeczeństwa i ochrony środowiska. Najlepsze jeszcze przed nami!” – podsumował Michael O’Bert.

 

BOP posiada w Płocku dwa światowej skali zakłady do produkcji polipropylenu („PP”) oraz polietylenu. Roczny potencjał tych nowoczesnych fabryk wynosi 800 tysięcy ton, z czego 480 tysięcy ton stanowi PP wytwarzany w oparciu o technologię Spheripol oraz 320 tysięcy ton – polietylen dużej gęstości („HDPE”) produkowany przy zastosowaniu technologii Hostalen. Obie technologie są licencjonowane przez firmę z Grupy LyondellBasell. Od początku uruchomienia instalacji w Płocku, Spółka wyprodukowała 45 różnych gatunków PP oraz 16 różnych gatunków HDPE i wprowadziła je rynek poprzez w pełni zależną od siebie spółkę handlową, Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o., która oprócz materiałów z Płocka oferuje polskim przetwórcom poliolefin polimery z fabryk LyondellBasell wyprodukowane poza Polską. Spheripol i Hostalen są znakami towarowymi LyondellBasell i podlegają ochronie prawnej

źródło: Basell Orlen Polyolefins
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ