Partner serwisu
13 kwietnia 2023

Czasowy zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu

Kategoria: Aktualności

Na wniosek Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Wojewoda Zachodniopomorski wprowadzi od 13 kwietnia 2023 roku czasowy zakaz przebywania w odległości do 200 m wokół terminalu LNG w Świnoujściu.

Czasowy zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu

W następstwie rosyjskiej agresji na Ukrainę polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w stanie podwyższonej gotowości. W oparciu o rekomendacje służb podejmowane są działania wzmacniające ochronę infrastruktury krytycznej, w której terminal LNG w Świnoujściu zajmuje miejsce strategiczne. W gazoporcie w Świnoujściu odbierany jest gaz ziemny, w ilości odpowiadającej ok. 30 proc. krajowego zużycia. Obiekt ma strategiczne znaczenie dla funkcjonowania polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Polaków.

Doświadczenia ostatnich miesięcy, m.in. uszkodzenie gazociągu Nord Stream, a także ujawnienie przez polskie służby osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi, które m.in. przygotowywały akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu, wymuszają podejmowanie ważnych decyzji zapewniających bezpieczeństwo państwu polskiemu i Polakom. Mając na uwadze powyższe, poleciłem Wojewodzie Zachodniopomorskiemu podjęcie pilnych działań, które zminimalizują powstałe niedogodności.

źródło: gov.pl
fot. 123rf
ArtM
2023-04-14
PiSdusie zamknęli dostęp do latarni, fortu Gerharda i plaży na Warszowie. Wczoraj było spotkanie mieszkańców Warszawa z wojewodą zachodniopomorskim. Wojewoda mówił że nie podjął jeszcze decyzji, a tu sruuu...od jutra reżim PiSdusiow zabrania mi pójść na plażę! Wojna na Upainie trwa już ponad rok, a nasze wspaniałe służby akurat teraz podejmują taką decyzję! Latem zeszłego roku widziałem jak gościu puszczał sobie drona wzdłuż falochronu gazoportu i...nic, żadne służby nie zareagowały. Czy oni myślą że ruscy to idioci? Przy budowie gazoportu pracowali Rosjanie, Ukraińcy, Włosi, Portugalczycy i nawet Egipcjanie. Prawdopodobnie zdjęcia i plany gazoportu mają wszelkie służby, które tego chciały. Co niby ma dać strefa ochronna 200m z zakazem dostępu, oprócz pozbawienia konstytucyjnych praw publicznych mieszkańców Warszowa? Jeden wielki boolshit! "Czasowe zamknięcie dostępu"
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ