Partner serwisu
25 lipca 2014

Relacja z LOTOS Polish Open

Kategoria: Chemia w sporcie

Środowa ceremonia wręczenia nagród za rywalizację w sportowej części turnieju oficjalnie zakończyła turniej LOTOS Polish Open 2014. Zwycięzcą turnieju został Berni Reiter, który już od pierwszej rundy uważany był za faworyta.

Relacja z LOTOS Polish Open

Drugą pozycję zasłużenie w turnieju LOTOS Polish Open 2014 wywalczył reprezentant Niemiec, Sean Einhaus. Ostatnie miejsce na podium także należało do niemieckiego zawodnika, Sebastiana Heisele. Reprezentant Polski, Adrian Meronk po wyczerpującej rundzie finałowej, zakończył LOTOS Polish Open 2014 na 5. miejscu. Polscy fani golfa mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni.

Puchar Prezesa Grupy LOTOS
W piątek, 18 lipca zainaugurowano święto golfowe turniejem o Puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A. Goście przybyli licznie na zaproszenie samego Prezesa Zarządu Grupy LOTOS, Pawła Olechnowicza. Wśród zawodników nie zabrakło wybitnych sportowców, którzy znani są z zamiłowania do golfa – ambasadora turnieju Mateusza Kusznierewicza oraz Mariusza Czerkawskiego. W turnieju wziął również udział Krzysztof Materna, znany polski prezenter i satyryk. 

Zwycięzcy turnieju
W turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. w kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Smołko. W klasyfikacji mężczyzn najlepszy okazał się Zbigniew Reszka. Podczas Gali Open, która odbyła się w piątkowy wieczór, wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uroczystość uświetnił występ młodej i niezwykle utalentowanej piosenkarki, Sylwii Grzeszczak.

Sobotni turniej Pro-Am
Turniej Pro-Am był okazją do skonfrontowania umiejętności z zawodowymi golfistami. Na każdym z 18 dołków pola znajdowała się drużyna złożona z trzech amatorów i jednego profesjonalisty. Gra była niezwykle emocjonująca i oprócz trudności pola zawodnicy musieli się zmierzyć z bardzo wysoką temperaturą. W kategorii stroke play netto mężczyzn zwyciężył Stefan Zieliński. Zaraz za nim znalazł się Timo Hulkonnen oraz Piotr Przyborowski. Najlepszy wynik w kategorii stroke play brutto uzyskał Jakub Żelazny. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Krzysztof Gradecki oraz Michał Poniż. Wśród kobiet, w kategorii stroke play netto bezkonkurencyjna okazała się Dominika Zbychorska. Miejsca na podium w tej kategorii zajęły także Danuta Zielińska i Anna Marciniak. W stroke play brutto najlepsza była z kolei Iwona Sroka, a tuż za nią znalazły się: Marzena Gradecka i Ewa Folta.

Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn
Sportowa rywalizacja w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Mężczyzn rozpoczęła się w poniedziałek, 21 lipca i trwała aż do środy, 23 lipca 2014r. Pierwsza runda zmagań w ramach LOTOS Polish Open 2014 pełna była dużych emocji. Liderem klasyfikacji został Austriak, Berni Reiter, który podczas pierwszej rundy ustanowił nowy rekord pola Sand Valley Golf & Country Club, popisując się wynikiem 66 uderzeń. Tego dnia w czołówce znalazło się także dwóch Polaków. Na drugiej pozycji, z rewelacyjnym wynikiem 67 uderzeń uplasował się Maksymilian Sałuda. Zaraz za podium, na czwartym miejscu znalazł się Adrian Meronk, który zeszłoroczną edycję turnieju zakończył na 18 miejscu. Trzecie miejsce należało do reprezentanta Niemiec, Max Kramer. Zawodnik będący numerem 2 rankingu Pro Golf Tour uzyskał rezultat cztery uderzenia poniżej par.

Rudna druga
W drugiej rundzie pozycję lidera obronił Berni Reiter, który zakończył ją z wynikiem -5 poniżej Par. Podczas wtorkowej rozgrywki urosła mu jednak poważna konkurencja w postaci Maxa Kramera, który razem z nim zajmował pierwsze miejsce ex aequo. W rundzie finałowej pozostało 46 zawodników z najlepszymi wynikami, w tym oprócz Adriana Meronka, jeszcze trzech Polaków – Mateusz Gradecki, Maks Sałuda i Mateusz Jędrzejczyk. Przed środową rywalizacją zawodnicy zgodnie przyznawali, że pasłęckie pole Sand Valley Golf & Country Club wymaga od nich najlepszych umiejętności, ale nie sposób pozbyć się wielkiego apetytu na wygraną.

Finał
Od pierwszej rundy pozycja lidera należała do Austriaka, Berniego Reitera. W trzeciej rundzie nie pozwolił on sobie na odebranie mu tytułu najlepszego. Uzyskał on rezultat -10 uderzeń poniżej par, kończąc rundę finałową z wynikiem 67 uderzeń. Drugie miejsce w turnieju przypadło Seanowi Einhausowi. Taki wyniki jest sporym zaskoczeniem, ponieważ przez dwie pierwsze rundy turnieju jego rezultaty nie były imponujące. Ostatnie miejsce na podium zajął Sebastian Heisele.

- Zwycięstwo w turnieju LOTOS Polish Open 2014 traktuje jako jeden z moich największych sukcesów w tym roku. Do tej pory grałem głównie na polach w Ameryce Południowej, ale bardzo cieszę się, że zdecydowałem się na start w Polsce i zakończył się on tak dobrym wynikiem – skomentował Berni Reiter.

Dobre wyniki reprezentantów Polski
Bardzo dobrze poradził sobie Adrian Meronk, któremu udało się zdobyć wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. W rundzie finałowej wykonał 72 uderzenia, co w ogólnej klasyfikacji zapewniło mu dobry wyniki -3 poniżej Par. Do 9 dołka był on jednak wiceliderem turnieju LOTOS Polish Open 2014. W tym miejscu nie można także pominąć dobrych wyników pozostałych reprezentantów Polski. Na 21 miejscu ukończył rywalizację młodziutki Mateusz Gradecki, który studiuje z Adrianem i podąża za nim krok, w krok. Po pierwszym dniu sensacyjnym wiceliderem był Maks Sałuda z wynikiem -5 uderzeń poniżej Par. Ostatecznie zakończył on rywalizację na 26 pozycji.

- To wielka radość kiedy coś, co się samemu zorganizowało lub wsparło, wychodzi dobrze. Druga edycja LOTOS Polish Open 2014 zakończyła się w pięknym stylu. Nie mogłem wyobrazić sobie lepszego zakończenia tego turnieju, jak obecność jednego z polskich graczy w ścisłej czołówce. Bardzo serdecznie gratuluje Adrianowi i życzę mu dalszych sukcesów, a sam jestem bardzo szczęśliwy, że Grupa LOTOS S.A. mogła być częścią tego sukcesu. Wszystkich tutaj obecnych mogę jeszcze zapewnić – do zobaczenia za rok, bo Grupa LOTOS na pewno będzie kontynuowała tradycję wspierania polskiego golfa!  –  takimi słowami Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. oficjalnie zakończył turniej.

Grupa LOTOS wspiera polski golf
Grupa LOTOS w golfa zaangażowała się już rok temu, stając się mecenasem LOTOS Open, jednego najważniejszych turniejów w sezonie 2012. W dwudniowych zawodach rozegranych na polu Sand Valley G&CC wzięło udział 120 graczy. Wśród nich znaleźli się także sportowcy znani ze swojej golfowej pasji, tacy jak Mateusz Kusznierewicz czy Tomasz Iwan.
Grupa LOTOS to uznany mecenas sportu. Jest m.in. Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa, Oficjalnym Partnerem Roberta Kubicy, wspiera też kierowców rajdowych reprezentujących barwy LOTOS Rally Team, Kajetana Kajetanowicza i Michała Kościuszkę. Angażuje się także w programy społeczno-sportowe takie jak Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” czy „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

 

Źródło: Grupa LOTOS S.A.,lotospolishopen.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ