Partner serwisu
02 grudnia 2022

Synthos laureatem Diamentu Innowacji 2022 w dziedzinie chemii

Kategoria: Aktualności

Synthos zwyciężył w prestiżowym konkursie Diamentów Innowacji 2022 otrzymując nagrodę dla firmy skutecznie wprowadzającej wysokiej jakości innowacyjne produkty i technologie dla przemysłu chemicznego. Kapituła wyróżniła nowy eko-produkt z portfolio spółki, dyspersję styrenowo-akrylową Synexil® SAB 05 przeznaczoną do produkcji ekologicznych wyrobów chemii budowlanej: m.in. farb do pokojów dziecięcych lub dla alergików. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Synthos S.A., Michał Nowak.

Synthos laureatem Diamentu Innowacji 2022 w dziedzinie chemii

Diamenty Innowacji to nagrody, którymi honorowane są najlepsze przedsiębiorstwa, a także liderzy biznesu, którzy skutecznie wdrażają innowacyjne rozwiązania i nowe technologie. 28 listopada, podczas uroczystej gali w Warszawie wręczono nagrody w dziewięciu kategoriach. Laureatem Diamentu Innowacji w dziedzinie chemii został Synthos doceniony przez kapitułę za swój nowy produkt, dyspersję styrenowo-akrylową Synexil® SAB 05 przeznaczoną do produkcji ekologicznych wyrobów chemii budowlanej.

SAB 05 pod marką Synexil®  to istotny element realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Evergreen przyjętej przez Synthos.

- Innowacyjność związana z ekologią w tym produkcie jest kluczowa dla nas i strategii, którą obraliśmy: posiadania 100% portfolio produktowego o zrównoważonym charakterze do 2030 roku – powiedział Michał Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Synthos S.A. podczas odbierania nagrody.- Dziękuję kapitule oraz zespołowi, który rozwinął i skomercjalizował ten produkt – dodał.

Synexil® SAB 05 spełnia najsurowsze normy w zakresie niskiej emisyjności produktów. Opracowana na jej bazie biała farba do wnętrz jest zgodna z najwyższymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa przed zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach. Potwierdzają to badania w niezależnym instytucie.

Eko-dyspersja od Synthos nie zawiera emulgatorów typu APEO, rozpuszczalników, amoniaku oraz donorów formaldehydu. Dzięki wszystkim tym wyróżnikom, Synexil® SAB 05 idealnie sprawdzi się między innymi jako baza do farb do pokoi dziecięcych lub dla alergików.

Organizatorem konkursu Diamenty Innowacji 2022 jest Executive Club. W kapitule konkursowej zasiedli niezależni eksperci, którzy w drodze głosowania wybrali zwycięzców spośród takich branż jak m.in.: chemia, energetyka, finanse, przemysł.

źródło: Synthos
Tagi: Synthos
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ