Partner serwisu
15 listopada 2022

Produkt PCC Rokita na prestiżowej liście Active Chemical Products

Kategoria: Aktualności

Roflex T70L, to produkt z grupy plastyfikatorów uniepalniających, który wytwarzany jest na instalacjach Kompleksu Chemii Fosforu Spółki PCC Rokita.

Produkt PCC Rokita na prestiżowej liście Active Chemical Products

Roflex T70L został umieszczony na prestiżowej liście Active Chemical Products (ACPs) publikowanej przez stowarzyszenie OEKO-TEX®. Jest to jedyna substancja chemiczna produkowana w Polsce, która znalazła się na liści ACPs.

OEKO-TEX® to Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry. Wpis produktu na listę ACPs oznacza, że w ocenie specjalistów z dziedziny toksykologii, uznano go za substancję bezpieczną dla zdrowia człowieka. Ocena dokonywana pod nadzorem OEKO-TEX® jest zgodna z obowiązującymi przepisami europejskimi, a także na bieżąco monitorowana. Jeżeli dokona się odkryć naukowych, które mogłyby zdyskwalifikować zawarty na liście ACPs produkt jako bezpieczny, stowarzyszenie pozostawia sobie prawo do natychmiastowego usunięcia go.

Roflex T70L znajduje zastosowanie min. w branży budowlanej, tekstylnej , elektronicznej czy też motoryzacyjnej. Dzięki wpisie na listę ACPs, który daje gwarancję bezpieczeństwa, może być on stosowany w wyrobach gotowych, spełniających wymagania certyfikacji OEKO-TEX® Standard 100. Do takich wyrobów kwalifikują się min. tkaniny powlekane, które wykorzystuje się do bezpośredniego kontaktu ze skórą.

źródło: PCC Rokita
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ