Partner serwisu
10 listopada 2022

PZU i PKN Orlen: list intencyjny w sprawie nabycia Polski Gaz TUW

Kategoria: Aktualności

Grupa PZU i PKN ORLEN podpisały 9 listopada 2022 roku list intencyjny dotyczący możliwości sprzedaży na rzecz PZU wszystkich udziałów Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych na Życie.

PZU i PKN Orlen: list intencyjny w sprawie nabycia Polski Gaz TUW

W liście intencyjnym PZU zadeklarował chęć nabycia, a PKN Orlen zbycia 100 proc. udziałów Polskiego Gazu TUW, które jest także właścicielem Polskiego Gazu TUW na Życie. W przypadku, gdyby doszła do skutku, transakcja pozwoli wykorzystać ogromne doświadczenie, know-how, pozycję lidera rynku oraz siłę kapitałową Grupy PZU do zapewnienia Grupie PKN ORLEN jak najlepszej ochrony ubezpieczeniowej, w tym poprzez kontynuację usług świadczonych obecnie przez towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych Polski Gaz.

Polski Gaz TUW działa na rynku od 6 lat. Zostało założone przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które od 2 listopada jest częścią PKN ORLEN. Towarzystwo oferuje m.in. ubezpieczenia mienia, komunikacyjne, OC i ochronę prawną dla firm z branży gazowniczej i wydobywczej, produkty dotyczące bezpieczeństwa osobistego dla klientów indywidualnych. Polski Gaz TUW jest wyłącznym właścicielem Polski Gaz TUW na Życie, które oferuje ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe i Pracownicze Programy Emerytalne.

Grupa PZU to największy konglomerat finansowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa przekraczają 400 mld zł. Tylko w Polsce ma ok. 22 mln klientów korporacyjnych i indywidualnych. Osiągane wyniki stawiają Grupę PZU wśród najbardziej rentownych i wypłacalnych ubezpieczycieli w Europie. Na czele Grupy stoi spółka ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych PZU SA, od 2010 r. notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa PZU w Polsce jest liderem rynku ubezpieczeń, znajduje się też w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych, prywatnej opieki zdrowotnej czy dobrowolnych programów emerytalnych.

Grupa ORLEN jest zintegrowanym koncernem multienergetycznym, zapewniającym energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków, a jej zaawansowane produkty dostępne są w blisko 100 krajach na 6 kontynentach. Dzięki połączeniu Grupy ORLEN z PGNiG powstała największa w Europie Środkowej grupa paliwowo-energetyczna, która pod względem przychodów jest wśród 150 największych firm na  świecie. Grupa ORLEN posiada potencjał do realizacji wielomiliardowych inwestycji wzmacniających bezpieczeństwo i niezależność energetyczną całej Europy Środkowej. Roczne przychody szacowna są na ok. 400 mld złotych. Wzmocniony potencjał i aktywa Grupy ORLEN mają kluczowe znaczenia dla rozwoju branży paliwowo-energetycznej  w Polsce.

źródło: informacja prasowa
fot. PZU
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ