Partner serwisu
25 października 2022

Trwa XVI Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

Kategoria: XVI Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

Referaty o nowych przepisach prawnych, prezentacje nowoczesnych rozwiązań w zakresie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, trzy wycieczki techniczne, debata o racjonalnym korzystaniu z zasobów wodnych – to niektóre punkty programu Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbywa się w Toruniu.

Trwa XVI Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

– 8 paneli tematycznych, 31 stoisk, 135 firm i zakładów, reprezentowanych przez 250 osób – to kilka liczb odnośnie tegorocznej konferencji. Cieszymy się, że po udanej, zeszłorocznej edycji w Krakowie, jeszcze większe grono specjalistów zdecydowało się na przyjazd do Torunia – mówił Mateusz Grzeszczuk, dyrektor operacyjny BMP w czasie otwarcia wydarzenia.


– Drugie życie wody – to hasło przewodnie tegorocznego kongresu. Pogłębiająca się susza, malejące zasoby wody, zaostrzające się dyrektywy unijne – to niektóre z powodów, dla których do wody musimy podchodzić w nowy sposób – zaznaczył Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP, który pokrótce omówił program wydarzenia.

Agenda została podzielona na dwie równoległe sesje: dla szeroko pojętego przemysłu (przede wszystkim chemicznego, energetyki) i dla branży spożywczej. W programie znalazły się panele poświęcone optymalizacji gospodarki wodno-ściekowej, nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom stosowanym w oczyszczalniach ścieków czy stacjach uzdatniania wody. Wiele referatów dotyczy także gospodarki obiegu zamkniętego, a część merytoryczną kończy debata „Racjonalne korzystanie z zasobów (wodnych) a konkurencyjność polskiego przemysłu”, moderowana przez prof. Krzysztofa Barbusińskiego.


Uczestnicy konferencji mogą ponadto wziąć udział w aż trzech wycieczkach technicznych: do PGE Toruń, Anwil S.A. oraz OSM w Sierpcu – przedsiębiorstwa te pełnią rolę Honorowych Gospodarzy kongresu. Gości powitali więc: Marcin Lemański, Dyrektor Obszaru Energetyki i Gospodarki Wodno-Ściekowej w Anwil S.A., Robert Kowalski, Prezes Zarządu PGE Toruń S.A. oraz Grzegorz Gańko, Prezes OSM SIERPC.

 

***
XVI Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej odbywa się w dniach 25-26 października w Toruniu. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowych Gospodarzy pełnią: Anwil S.A., PGE Toruń S.A., OSM Sierpc.

 

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ