Partner serwisu
17 lipca 2014

Rozwój i inwestycje w transporcie ciekłych chemikaliów

Kategoria: Z życia branży

Niecały rok po debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, który miał miejsce w 2010 roku, jedna z firm transportowych, Trans Polonia, rozpoczęła sukcesywnie inwestować w nowoczesny tabor. Przyczynił się do tego zainicjowany w 2011 r. program „Chemia Nowe Rynki” .

Rozwój i inwestycje w transporcie ciekłych chemikaliów

Ciągły rozwój

Firma znaczne rozbudowała flotę, co istotnie wpłynęło na zwiększenie jej potencjału rynkowego, w szczególności w obszarze logistyki ciekłych chemikaliów. W roku 2011 Trans Polonia wprowadziła m.in. ciągniki siodłowe, naczepy-cysterny, podwozia kontenerowe o wartości ponad 7 mln zł. W 2012 r. nabyto jednostki transportowe za łączną kwotę ponad 10,5 mln zł. W roku 2013 wystąpiły kolejne inwestycje w tabor własny, w tym zakup ciągników siodłowych, naczep-cystern oraz naczep-chłodni za łączną kwotę ponad 11 mln zł. Sprzęt wykorzystany został przez całą Grupę Kapitałową, między innymi do realizacji zleceń z zakresu transportu płynnych produktów spożywczych oraz przewozu produktów spożywczych w naczepach-chłodniach w temperaturze kontrolowanej.

Rok 2014

Firma nadal inwestuje w nowoczesne  jednostki transportowe, które dedykowane są głównie do przewozu ciekłej chemii. Tegoroczny program zakupu nowych ciągników oraz cystern powinien zostać sfinalizowany do końca bieżącego roku,  a jego skala będzie większa niż w minionym roku 2013.

– Zrealizowane inwestycje to gwarancja utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu skali działalności, a tym samym zwyżka wyników finansowych. Rozbudowa floty zwiększy naszą konkurencyjność w ramach kompleksowej oferty dla klientów oraz w niezagospodarowanych dotąd obszarach – podsumował Dariusz Cegielski, prezes zarządu Trans Polonia S.A. 

 

Źródło: Trans Polonia

Fot. Trans Polonia

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ