Partner serwisu
30 września 2022

Klucz Sukcesu dla Andrzeja Kozaka

Kategoria: XXI Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Klucz Sukcesu to wyróżnienie przyznawane przez Wydawnictwo BMP we współpracy z Kapitułą osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju polskiego przemysłu. Podczas XXI Konferencji Remonty i UR w Przemyśle Chemicznym, która odbyła się 29-30 września 2022 r. w Krakowie, statuetkę otrzymał dr inż. Andrzej Kozak. Laudację wygłosił prof. Adam S. Markowski, który wręczył wyróżnienie razem z prezesem BMP Adamem Grzeszczukiem.

Klucz Sukcesu dla Andrzeja Kozaka

Laudacja przygotowana przez prof. Adama S. Markowskiego

Klucz SUKCESU przyznaje redakcja BMP, na wniosek Kapituły tego wyróżnienia, za wybite  osiągnięcia zawodowe, wyróżniającym się postawą i etyką zawodową przedstawicielom przemysłu, akademii i innych inżynierskich organizacji.

W roku 2022 warunki te spełnia, a nawet znacznie przekracza, dr inż. Andrzej Kozak.

Jest to 10 jubileuszowe wyróżnienie w ramach cyklu Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych.  

Dr A. Kozak po uzyskaniu dyplomu mgr inż.  pracował w Zakładzie Inżynierii Chemicznej Polskiej Akademii Nauk w Gliwicach, gdzie obronił pracę doktorską w zakresie optymalizacji procesów chemicznych. Następnie podjął pracę w firmie SAMSON Automatyka, by po kilkunastu latach dołączyć do UDT, gdzie były Dyrektorem Departamentu Techniki a następnie doradcą prezesa.  Od kilku lat jest na emeryturze i pracuje jako dyrektor ds. naukowych Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie (ICCSS).

Dr inż. Andrzej Kozak specjalizuje się w analizach zagrożeń i  ryzyka w przemyśle procesowym.  Opracowuje i wdraża do praktyki przemysłowej metody kompleksowego, holistycznego podejścia do zagadnień analiz bezpieczeństwa, obejmujące również sprawy niezawodności  i problemy cyberbezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania.

Jego obszary wiedzy i doświadczenia sięgają także specjalistycznych metod analizy zagrożeń np. HAZOP i HAZOP C, dla przemysłu ropy i gazu, procesów rafineryjnych i petrochemicznych, analizy FEMA oraz bezpieczeństwa funkcjonalnego. W ostatnich latach szczególne zainteresowanie i wiedzę pan dr Andrzej Kozak prezentuje w odniesieniu do cyberbezpieczeństwa, o czym mieliśmy okazję przekonać się dzisiaj.  

Ta ogromna i szeroka wiedza jest również wykorzystywana do prowadzenia  wykładów i seminariów na specjalistycznych studiach magisterskich i podyplomowych na  Politechnice Łódzkiej i Politechnice Warszawskiej. Zajęcie prowadzone przez dra A. Kozaka cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród studentów i słuchaczy stadiów podyplomowych.

Wielka pasja zawodowa, charyzma, zaangażowanie i wiedza potwierdzają wysoki autorytet i pozycje Pana dra Kozaka w środowisku specjalistów z bezpieczeństwa procesowego i funkcjonalnego. Myślę,  że ma to istotny wpływ na podniesienie kultury bezpieczeństwa w polskich zakładach.

Jest trwały w swoich zainteresowaniach i na pytanie „Gdyby drugi raz miał zdecydować o swojej karierze zawodowej „… odpowiada: wybrałbym ponownie inżynierię chemiczną z rozszerzeniem w zakresie niezawodności i cyberbezpieczeństwa w przemyśle procesowym”.

 Ta odpowiedź świadczy o realistycznym i bardzo aktualnym  spojrzeniu na rozwijającą się technologię i technikę.

Andrzej jest aktywnym uczestnikiem naszych Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, na których wygłasza zarówno referaty,  jak i bierze udział w dyskusjach panelowych. Posiada liczne publikacje i doniesienia naukowo-inżynierskie.

Przejawia nadzwyczajne zainteresowanie historią sztuki, przywozi nowinki z całego świata o atrakcyjnych wystawach czy koncertach. Jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem.  

Niech ten osobisty Klucz Sukcesu Magazynu „Chemia Przemysłowa”, dzisiaj wręczany,  będzie wyrazem uznania dla osiągnięć zawodowych Pana Doktora Andrzeja Kozaka i przyczyni się do osiągania dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Serdeczne gratulacje.

Adam S. Markowski, Przewodniczący Kapituły Klucz Sukcesu BMP

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ