Partner serwisu
30 czerwca 2022

Gregoire Poux-Guillaume nowym Dyrektorem Generalnym AkzoNobel

Kategoria: Aktualności

AkzoNobel ogłasza, że z dniem 1 listopada 2022 r. nowym Dyrektorem Generalnym (CEO) firmy zostanie Gregoire Poux-Guillaume. Zastąpi on Thierry'ego Vanlanckera, którego kadencja dobiega końca. Pełni on funkcję Dyrektora Generalnego i Członka Zarządu AkzoNobel od 2017 roku.

Gregoire Poux-Guillaume nowym Dyrektorem Generalnym AkzoNobel

Pochodzący z Francji Gregoire Poux-Guillaume (52 l.) jest międzynarodowym liderem biznesu. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w budowaniu skutecznych i rentownych firm w wymagającym środowisku, przyspieszaniu rozwoju biznesu oraz poprawie marż. Wcześniej piastował m.in. stanowisko dyrektora generalnego Sulzer, dyrektora generalnego GE Grid Solutions (poprzednio Alstom Grid) i starszego dyrektora zarządzającego w CVC Capital Partners.

 

Gregoire Poux-Guillaume, Dyrektor Generalny AkzoNobel (od 1 listopada 2022 r.)

Gregoire to doświadczony lider biznesu posiadający na swoim koncie osiągnięcia w rozwoju firm w tempie przekraczającym wzrost rynku i w budowaniu silnych zespołów. Dzięki jego doświadczeniu zyskamy cenną perspektywę pozwalającą nam dalej się rozwijać i osiągać dobre wyniki finansowe. Jesteśmy szczęśliwi i pewni, że znaleźliśmy dla AkzoNobel najlepszego kandydata, dzięki któremu zachowamy pozycję lidera w naszej branży. Jego doświadczenie zapewni nam cenną perspektywę, która pomoże w przyszłym rozwoju
i w wynikach finansowych. Nie mogę się już doczekać naszej współpracy – komentuje Nils Smedegaard Andersen, przewodniczący Rady Nadzorczej AkzoNobel.

Czuję się zaszczycony tym, że rada nadzorcza AkzoNobel zdecydowała się powierzyć mi przewodzenie firmie na kolejnym etapie jej rozwoju – mówi Gregoire Poux-Guillaume. – AkzoNobel jest liderem w dziedzinie innowacyjnych i zrównoważonych produktów i rozwiązań. To prawdziwie globalna firma o dumnym dziedzictwie. Z niecierpliwością czekam, by poznać nowe koleżanki i kolegów, wraz z nimi kontynuować postępy poczynione w ostatnich latach.

Zarząd AkzoNobel dziękuje poprzedniemu Dyrektorowi Generalnemu, Thierry’emu Vanlanckerowi za lata jego oddania firmie i gratuluje sukcesów. Pod jego przewodnictwem, firma wyodrębniła ze swojej struktury dział Specialty Chemicals i w pełni skoncentrowała się na farbach i powłokach, stając się konkurencyjnym przedsiębiorstwem o wysokiej rentowności.

Gregoire Poux-Guillaume dołączy do AkzoNobel z dniem 1 października 2022 roku. Oficjalnie obejmie stanowisko 1 listopada. Jego powołanie do zarządu wymaga zgody akcjonariuszy
i znajdzie się w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, planowanego na wrzesień bieżącego roku.

źródło: inf. prasowa
fot. AkzoNobel
Tagi: AkzoNobel
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ