Partner serwisu
29 czerwca 2022

Debatę poprowadzi prof. Krzysztof Barbusiński

Kategoria: XVI Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

RACJONALNIE: Racjonalne korzystanie z zasobów (wodnych) a konkurencyjność polskiego przemysłu to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach XVI Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej (25-26 października 2022 r., Toruń).

Debatę poprowadzi prof. Krzysztof Barbusiński

Tematyka debaty

• aktualne regulacja dotyczące gospodarki wodnej
• najważniejsze wyzwania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej
• GOZ – jak wyglądały działania przemysłu w tym zakresie w ostatnich latach?
• wycisnąć ze ścieku maksimum – przykłady konkretnych rozwiązań
• jakie surowce warto odzyskać
• oczyszczalnie przyszłości w przemyśle

 

O prowadzącym

Prof. dr hab. inż. Krzysztof BARBUSIŃSKI pracuje w Katedrze Inżynierii Wody i Ścieków na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Zajmuje się technologiami oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych (z wykorzystaniem procesów biologicznych, fizykochemicznych, a także metod pogłębionego utleniania) oraz wdrażaniem rozwiązań GOZ w oczyszczalniach ścieków w celu uzyskania ich samowystarczalności energetycznej i odzysku surowców ze ścieków oraz osadów ściekowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie (jako ekspert, konsultant, doradca naukowy) we współpracy z przedsiębiorstwami, jednostkami naukowymi, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, itp. Jest członkiem Grupy Roboczej 7. „Gospodarka o obiegu zamkniętym” (Krajowa Inteligentna Specjalizacja) w ramach współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, członkiem Grupy Problemowej w Sekcji Inżynieria Sanitarna w Komitecie Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, ekspertem Jednostki Weryfikującej Technologie Środowiskowe w programie Unii Europejskiej (UE ETV), a także kierownikiem grantów i wykonawcą wielu projektów, opinii, ekspertyz oraz prac badawczych o charakterze naukowym i wdrożeniowym, w szerokim zakresie technologii oczyszczania ścieków.

 

Organizatorem XVI Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej jest firma BMP, wydawca m.in. czasopism "Chemia Przemysłowa", "Energetyka Cieplna i Zawodowa", "Kierunek Spożywczy", oraz portali: kierunekCHEMIA.pl, kierunekENERGETYKA.pl, kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzami Honorowymi zostali ANWIL, OSM Sierpc i PGE Toruń.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ